Szafnauer: Aston chce podjąć walkę o tytuły najwcześniej za trzy lata

Amerykanin porównuje zespół do Mercedesa i Red Bulla z okresu przed wejściem do czołówki.
15.06.2111:01
Mateusz Szymkiewicz
848wyświetlenia
Embed from Getty Images

Otmar Szafnauer deklaruje, że Aston Martin zamierza podjąć walkę o mistrzowskie tytuły w ciągu kolejnych trzech-czterech lat.

Brytyjski zespół aktualnie jest w trakcie przejściowego sezonu przed rewolucją techniczną w 2022 roku. Model AMR21 charakteryzuje się dużo niższym poziomem konkurencyjności w porównaniu do poprzednika, natomiast w Silverstone trwają prace nad nową fabryką oraz poszerzeniem kadry do nawet 800 pracowników.

Aktualnie walczymy w środku stawki i zobaczymy jak wysoko możemy zajść - powiedział Otmar Szafnauer, szef Astona Martina. Chcielibyśmy znaleźć się w górnej połowie pod koniec tego roku. Z kolei jeżeli w ciągu trzech-czterech lat znajdziemy się w pozycji, która umożliwi nam walkę o tytuły, uznamy to za sukces. Samo zdobycie tytułu w ciągu pięciu lat będzie już dużym osiągnięciem. Jeżeli przyjrzymy się ekipom, które w ostatnich latach seryjnie zdobywały tytuły, to na przykład Mercedes potrzebował na to czterech sezonów po przejęciu Brawna. Jeżeli dobrze pamiętam, podobny okres miał Red Bull, kiedy kupował Jaguara.