Marko: Williams będzie jedyną opcją Bottasa na sezon 2022

Niewykluczone, że już na Silverstone zostanie potwierdzona umowa Russella z Mercedesem.
15.06.2111:33
Mateusz Szymkiewicz
2489wyświetlenia
Embed from Getty Images

Helmut Marko uważa, że jedyną szansą Valtteriego Bottasa na pozostanie w Formule 1 w sezonie 2022 jest Williams.

Od wielu tygodni krążą spekulacje, jakoby Fin po zakończeniu tegorocznych mistrzostw mógł pożegnać się z posadą w Mercedesie. Na jego następcę typowany jest junior niemieckiego producenta - George Russell, który rzekomo w trakcie weekendu na Silverstone może zostać przedstawiony jako nowy kierowca mistrzów świata.

Chcielibyśmy zatrzymać George'a. Wiemy jednak, że to Mercedes będzie podejmował decyzję - powiedział Jost Capito, dyrektor wykonawczy Williamsa.

Zdaniem Helmuta Marko z Red Bulla, przed sezonem 2022 może dojść do zamiany miejsc między Russellem i Bottasem, dzięki czemu Fin wróci do Williamsa, z którym rozpoczynał karierę. Nie mogą dłużej powstrzymywać tej decyzji, ponieważ w innym wypadku program kierowców Mercedesa straci sens. Muszą to zrobić, nawet jeżeli Hamilton nie będzie z tego powodu szczęśliwy. Bottas nie musi do nas dzwonić, ponieważ nie ma dla niego miejsca. Jestem w stanie sobie wyobrazić jedynie zamianę miejsc z Russellem. Uważam, że Williams będzie jego jedyną opcją - stwierdził 78-latek.