Vasseur: Tak szybki angaż Pouchaire'a w Alfie będzie błędem

17-letni junior Saubera jest jedną z największych sensacji tegorocznego sezonu F2.
19.06.2109:45
Mateusz Szymkiewicz
752wyświetlenia
Embed from Getty Images

Frederic Vasseur uważa, że zatrudnienie Theo Pourchaire'a w Alfie Romeo już na sezon 2022 będzie błędem.

17-latek jest jedną z największych sensacji tegorocznego sezonu Formuły 2, sięgając po pole position oraz zwycięstwo w Monako jako najmłodszy zawodnik w historii serii. Konkurencyjna postawa na niższych szczeblach umożliwiła Francuzowi wstąpienie w szeregi juniorskiego programu Saubera, przez co teraz łączy się go z przyszłoroczną posadą w F1.

Bez kontraktu pozostają Kimi Raikkonen oraz Antonio Giovinazzi, lecz szef Alfy Romeo deklaruje, że sezon 2022 nie będzie odpowiednim momentem na debiut Purchaire'a. Posiadamy kontrakt z Theo, lecz nie chcemy się spieszyć. Musimy pamiętać, że ma dopiero 17 lat. Jeżeli porównamy go do innych talentów, które wchodziły do F1, to byli to dużo starsi kierowcy. Nie chcę jednak robić żadnych porównań do Hamiltona, Rosberga czy Leclerca. Mieli jednak znacznie większe doświadczenie i tak szybkie wpychanie go na najwyższy szczebel byłoby błędem.

Najpierw musi wykonać swoją pracę w Formule 2, potem możemy rozpocząć rozmowy. Jestem pod wrażeniem tegorocznych występów Theo, ale zwrócił on moją uwagę już w poprzednim sezonie. Trudno mówić o kolejnym roku, jeżeli za nami są dopiero trzy rundy. Należy pamiętać, że w przeszłości debiutanci potrafili sięgać po tytuły na końcowym etapie mistrzostw. Ma zaledwie 17 lat i wciąż ubiega się o prawo jazdy. Należy dać mu czas. Nie będzie pośpiechu, choć mówimy o bardzo dobrym kierowcy - powiedział Frederic Vasseur.

Pourchaire podczas ostatniej rundy w Baku złamał lewą rękę w trakcie kolizji z Ticktumem oraz Armstrongiem. Vasseur deklaruje jednak, że Francuz będzie gotowy na powrót do kokpitu w połowie lipca na Silverstone. Ma problem z ręką, ale to niewielkie złamanie. Wygląda to dobrze i lekarze podchodzą optymistycznie do startu na Silverstone.