Dalsza współpraca Alfy Romeo z Sauberem pod znakiem zapytania?

Zdaniem Rogera Benoita, niejasna pozostaje również przyszłość Frederica Vasseura.
25.06.2111:43
Maciej Wróbel
1183wyświetlenia
Embed from Getty Images

Według doniesień szwajcarskich mediów, Alfa Romeo nadal nie podjęła ostatecznej decyzji w sprawie kontynuowania współpracy z Sauberem po sezonie 2021.

Włoska marka powróciła do Formuły 1 w sezonie 2018 jako tytularny sponsor zespołu Saubera, by rok później rozszerzyć współpracę ze szwajcarską ekipą i po zmianie nazwy na Alfa Romeo powrócić po 34 latach na listę startową jako zespół F1. Obecna umowa Alfy z Sauberem wygasa jednak po zakończeniu tegorocznej kampanii i wciąż jeszcze nie doszło do jej prolongowania.

Alfa Romeo najwyraźniej jeszcze nie zadecydowała, czy będzie kontynuować współpracę z Sauberem w roku 2022 - stwierdził Roger Benoit na łamach szwajcarskiego Blicka. Szef zespołu, Frederic Vasseur, jest zatrudniony jedynie na miesięcznych kontraktach i również zastanawia się nad swoją przyszłością. Po trzech sezonach planuje się również zmiany w składzie kierowców.

Sam Vasseur, zapytany o swoją przyszłość, nie potwierdził doniesień Benoita. Nie martwcie się o mój kontrakt - powiedział Francuz. Pracuję dla Saubera i jestem w dobrym położeniu. Co do Alfy Romeo, wciąż trwają dyskusje, ale idziemy naprzód i mam nadzieję, że w ciągu najbliższych kilku tygodni będziemy mogli domknąć pewne sprawy.