Grand Prix Wielkiej Brytanii odbędzie się przy pełnych trybunach

Będzie to pierwsza eliminacja z kompletem widzów od czasu wybuchu pandemii COVID-19.
25.06.2112:18
Maciej Wróbel
608wyświetlenia
Embed from Getty Images

Włodarze toru Silverstone ogłosili, iż tegoroczna edycja Grand Prix Wielkiej Brytanii odbędzie z udziałem kompletu publiczności.

Pomimo opóźnienia w zniesieniu restrykcji na terenie Zjednoczonego Królestwa aż do 19 lipca, udział kibiców w zmaganiach na torze Silverstone będzie możliwy dzięki włączeniu imprezy do specjalnego rządowego programu. Oprócz Grand Prix Formuły 1 znalazły się w nim również mecze Euro 2020 na stadionie Wembley a także wielkoszlemowy turniej tenisowy Wimbledon.

W czwartek władze toru Silverstone oficjalnie potwierdziły udział publiczności w nadchodzącym wyścigu. Zespół Silverstone będzie teraz ściśle współpracował z ekspertami rządowego programu dot. imprez masowych, a w szczególności z dyrektorem ds. zdrowia publicznego w Northamptonshire w sprawie szczegółowych warunków wejścia, które umożliwią bezpieczny przebieg imprezy, a następnie przedstawi je posiadaczom biletów w nadchodzących dniach - czytamy w oświadczeniu włodarzy Silverstone.

W ubiegłym roku Silverstone zorganizowało dwa wyścigi, jednak obydwa odbyły się za zamkniętymi drzwiami. Teraz brytyjska eliminacja będzie pierwszą od momentu wybuchu pandemii, na której będzie mógł pojawić się komplet publiczności, czyli do 140 tysięcy osób. Wchodzący na teren obiektu fani będą jednak musieli być zaszczepieni dwiema dawkami szczepionki, lub okazać negatywny wynik testu wykonany w ciągu poprzednich 48 godzin.

To jest coś, nad czym wszyscy pracowaliśmy od miesięcy i nie mogę się doczekać, aby ponownie powitać tłumy, które pojawią się na Silverstone w lipcu - powiedział dyrektor zarządzający Silverstone, Stuart Prigle. Wielu naszych kibiców trzymało swoje bilety od 2020, ale teraz są w dobrej pozycji, by cieszyć się tym, co z pewnością będzie jedną z głównych atrakcji tego lata.

Chciałbym podziękować sekretarzowi stanu i jego ludziom w departamencie cyfryzacji, kultury, mediów i sportu, za ich niestrudzone wysiłki na rzecz sektora sportowego, ale również dziękuję premierowi i kanclerzowi księstwa Lancaster Michaelowi Gove'owi za dostrzeżenie tego, jak niesamowitą i bezpieczną okazję stwarza Grand Prix Wielkiej Brytanii, by pokazać światu, jak Wielka Brytania wróciła na właściwe tory po walce z pandemią.

Cieszę się, że Silverstone będzie mogło ponownie powitać fanów na swoim terenie aby wziąć udział w szczycie Brytyjskiego motorsportu - powiedział sekretarz stanu, Oliver Dowden. Dzięki udanemu proggramowi szczepień i ambitnemu programowi dot. wydarzeń, dokonujemy kolejnych postępów, a imprezy takie, jak ta utorują wszystkim drogę do bezpiecznego, ponownego cieszenia się sportem i kulturą.

Zachwycony takim obrotem spraw jest również szef Formuły 1, Stefano Domenicali. To fantastyczna wiadomość, że na Silverstone będzie mógł się pojawić komplet widzów i będzie to niesamowity weekend z setkami tysięcy fanów, którzy będą mogli obejrzeć pierwszy w historii wyścig sprinterski w sobotę i wyścig główny w niedzielę - powiedział Włoch.

Chciałbym wyrazić swoje uznanie dla premiera Borisa Johnsona, sekretarza stanu Olivera Dowdena,, kanclerza księstwa Lancaster Michaela Gove'a i dyrektora zarządzającego Silverstone, Stuarta Pringle'a za ich ogromne wysiłki podjęte na rzecz osiągnięcia tego wspaniałego celu. Wszyscy kierowcy i zespoły nie mogą się już doczekać, aż pojawimy się w lipcu na Silverstone - dodał Domenicali.