Silverstone z nowym kontraktem

Tor pozostanie w kalendarzu co najmniej do 2034 roku.
08.02.2415:10
Nataniel Piórkowski
427wyświetlenia


Silverstone pozostanie w kalendarzu Formuły 1 co najmniej do 2034 roku.

Bieżące porozumienie Silverstone z Formułą 1 obowiązywało do 2024 roku, jednak było wiadomo, że władze toru pracują nad uzgodnieniem warunków nowego kontraktu z FOM.

W czwartek oficjalnie ogłoszono, iż Grand Prix będzie organizowane na angielskim obiekcie przez dziesięć kolejnych lat.

Dyrektor generalny Silverstone - Stuart Pringle, powiedział: To długoterminowe porozumienie stanowi dobitne potwierdzenie znaczenia Grand Prix Wielkiej Brytanii dla Formuły 1 i uznanie naszych zdolności do zapewniania światowej klasy wrażeń brytyjskim fanom, którzy słyną na świecie ze swego entuzjazmu i wiedzy o sporcie.

Doping dla tutejszych zespołów, a w szczególności dla brytyjskich kierowców, sprawia, że atmosfera na Silverstone zawsze jest wyjątkowa. Nie mogę się doczekać, aby wykorzystać tę pasję i sprawić, aby na przestrzeni nadchodzącej dekady Grand Prix Wielkiej Brytanii weszło na jeszcze wyższy poziom.

Silverstone jest torem, na którym w 1950 roku odbył się pierwszy w historii wyścig Formuły 1. Do olbrzymiego dziedzictwa obiektu nawiązał w swej wypowiedzi dyrektor generalny serii - Stefano Domenicali.

Silverstone to kultowe miejsce, znajdujące się w samym sercu historii Formuły 1. W miarę zbliżania się dziewiątej dekady rozgrywania Grand Prix, nadal przyciąga fanów z całego świata fantastycznymi wyścigami na torze i niesamowitymi doświadczeniami poza nim.

Chciałbym podziękować Stuartowi Pringle oraz ekipie Silverstone za ciężką pracę i poświęcenie, dzięki którym Grand Prix Wielkiej Brytanii dokonało tak wielkiego rozwoju. Nie mogę się już doczekać bliskiej współpracy, bo wiemy, że w planach są dalsze udoskonalenia w infrastrukturze, które w ciągu najbliższych dziesięciu lat pozytywnie wpłyną na wrażenia kibiców.