Valtteri Bottas zostanie kierowcą Alfy Romeo od 2022 roku

Stajnia z Hinwil potwierdziła wieloletnią umowę z Finem.
06.09.2113:36
Mateusz Szymkiewicz
3618wyświetlenia


Valtteri Bottas zostanie kierowcą wyścigowym Alfy Romeo od sezonu 2022 - dowiadujemy się z oficjalnego oświadczenia.

Stajnia z Hinwil aktualnie współpracuje z Kimim Raikkonenem oraz Antonio Giovinazzim. Fin zdecydował się jednak na zakończenie startów w Formule 1 po tegorocznym Grand Prix Abu Zabi, natomiast Włoch wciąż oczekuje na propozycję nowej umowy.

Póki co potwierdzono, że następcą mistrza świata z sezonu 2007 w Alfie Romeo będzie Valtteri Bottas. Fin pojawił się w stawce Formuły 1 w 2013 roku jako reprezentant Williamsa. Aktualny zespół kierowcy to Mercedes, z którym jest związany od pięciu lat i świętował z nim największe sukcesy w karierze. Dotychczas 32-latek tryumfował w dziewięciu wyścigach, zdobył siedemnaście pole position i dwukrotnie był wicemistrzem świata.

Otwieram nowy rozdział w mojej karierze: jestem podekscytowany dołączeniem do Alfy Romeo od 2022 roku, zostając częścią nowego wyzwania tego kultowego producenta - powiedział Valtteri Bottas. Alfa Romeo to marka, której nie trzeba przedstawiać, zapisali kilka wspaniałych kart w historii Formuły 1 i reprezentowanie ich będzie dla mnie zaszczytem. Potencjał w Hinwil jest jasny i cieszę się, że mogę pomóc zespołowi postawić krok naprzód, szczególnie w związku z nowymi przepisami w 2022 roku.

Jestem wdzięczny za zaufanie, jakim obdarzył mnie zespół i nie mogę się doczekać, kiedy zrewanżuję się za ich wiarę. Jestem głodny sukcesów jak zawsze, chcę osiągać jak najlepsze wyniki i w odpowiednim czasie walczyć o zwycięstwa. Znam dobrze Freda Vasseur'a i nie mogę się doczekać poznania reszty ekipy, z którą będę pracować. Chcę zbudować tak samo silne relacje jak te w Mercedesie. Jestem dumny z tego, co osiągnąłem w Brackley i pozostaję w pełni skoncentrowany na zakończeniu aktualnej pracy. Walczymy o mistrzostwa świata i wyczekuję nowych wyzwań w przyszłym roku.

Z przyjemnością witam Valtteriego w zespole i nie możemy się już doczekać naszej wspólnej podróży - dodał Frederic Vasseur, szef Alfy Romeo. Wraz z nim sprowadzamy do Hinwil silnego gracza zespołowego z doświadczeniem w czołówce. Valtteri jest integralną częścią ekipy, która pisze podręczniki historii na nowo. Ma na swoim koncie cztery tytuły wśród konstruktorów i jest właściwym kierowcą, aby pomóc Alfie Romeo postawić kolejny krok w stawce. Nasza relacja sięga daleko wstecz, kiedy to pracowaliśmy razem w F3 i GP3. Jego talent i umiejętności były widoczne od tamtej pory i z czasem tylko się rozwijały. Czekam na moment, w którym będę mógł zobaczyć jak wykorzystuje to na rzecz naszego zespołu.

Bottas dołączając do Alfa Romeo Racing złożył podpis pod wieloletnią umową.