Hamilton: Musimy wykorzystać karę nałożoną na Verstappena

Brytyjczyk nie ukrywa, że wymarzonym wynikiem byłby dublet Mercedesa.
24.09.2117:51
Nataniel Piórkowski
442wyświetlenia


Lewis Hamilton podkreśla, że Mercedes musi w stu procentach wykorzystać fakt, iż Max Verstappen rozpocznie wyścig o Grand Prix Rosji z końca stawki.

Kierowca Red Bulla otrzyma karę cofnięcia na ostatnią pozycję na starcie w związku ze skorzystaniem z piątej w tym sezonie jednostki napędowej.

Hamilton, który obecnie traci do Holendra 5 punktów w klasyfikacji generalnej, stwierdził, że wiadomość z obozu Red Bull-Hondy niewiele zmienia. Szybko dodał jednak, że jego zespół musi wykorzystać tę sytuację, aby osiągnąć najlepszy możliwy wynik.

Trzeba robić swoje i utrzymywać koncentrację. To ciężki rok jeśli chodzi o niezawodność - dla wszystkich. Z punktu widzenia Maxa na pewno nie jest to optymalna sytuacja.

Nam nie pozostaje nic innego, jak postarać się to wykorzystać i dowieźć do mety najlepszy możliwy rezultat. Dublet byłby czymś spektakularnym dla całej ekipy.

Zgodnie z przewidywaniami kierowcy Mercedesa dominowali w piątkowych treningach. Wygląda na to, że dobrze weszliśmy w weekend. Zawsze próbujemy dokonywać postępów.

Pierwszy przejazd w pierwszym treningu był tym najlepszym. Później wprowadzaliśmy różne poprawki, ale nie wszystko pracowało tak jak powinno. Domyślam się, że miało to także związek z tym, że po prostu mocniej naciskaliśmy. Ogólnie jednak mamy moce tempo. Czeka nas jeszcze trochę pracy z długimi przejazdami.

Prognozy pogody przewidują na sobotę ulewne deszcze. Jutro ma mocno padać, więc szykuje się naprawdę mokra sobota. Jestem ciekawy tego, jakie decyzje podejmiemy w kwestii ustawień, tym bardziej, że niedziela ma być już sucha.