Tost: Powinniśmy cieszyć się z rozbudowanego kalendarza

Dyrektor generalny AlphaTauri nie może się doczekać sezonu 2022
09.10.2110:48
Jakub Ziółkowski
285wyświetlenia
Embed from Getty Images

Dyrektor generalny zespół AlphaTauri, Franz Tost jest zadowolony ze zmian w kalendarzu 2022 rok.

Zaplanowanie najdłuższego sezonu w historii Formuły 1 spotkało się z obawami ze strony personelu zespołów. Rozegranie 23 wyścigowych weekendów wiąże się z dużym wysiłkiem fizycznym wszystkich pracowników, którzy większość roku spędzą z dala od swoich rodzin.

Mimo negatywnych opinii, dyrektor generalny zespołu AlphaTauri Franz Tost uważa, że Formula One Management wykonała kawał dobrej roboty tworząc tak rozbudowany kalendarz.

Nie mogę doczekać się przyszłego sezonu - powiedział Tost. Ścigamy się jako zespół, dlatego wszyscy powinni być szczęśliwi z jak największej liczby wyścigów - dodał Austriak.

Oczywiście, dbamy o swoich pracowników. Przykładowo, mechanicy dostają po każdym weekendzie wyścigowym trzy lub cztery dni wolnego, podczas których mogą pozostać w domu. Podobnie jest z pracownikami prasowymi oraz marketingu. Inżynierowie mają trochę gorzej, jednak w poprzednich latach kalendarz obfitował w testy. Dziś, dzięki takiemu układowi, każdy członek zespołu ma kilka dni wolnych - powiedział szef ekipy z Faenzy.

Powinniśmy cieszyć się czasów, w których w Formule 1 mamy 23 wyścigi w roku. Jeżeli komuś ta sytuacja się nie podoba, powinien z niej odejść - skomentował dosadnie Tost.

Tymczasem, szef inżynierii Ferrari Laurent Mekies chwali kalendarz, jednak zaznacza, iż zespół będzie musiał postarać się o dobro swojego personelu: Co roku staramy się zbudować i ulepszać programy wyścigowe tak, aby nasz zespół pozostał w jak najlepszej formie - powiedział Mekies.

W przygotowaniach ważne jest zadbanie o wszelkie szczegóły. Dbamy o formę fizyczną, odpowiednią dietę, a także o zdrowie mentalne, aby nasi koledzy pozostali w dobrej kondycji - dodał Francuz.

Podobnie jak Franz Tost, z kalendarza zadowolony jest dyrektor generalny Aston Martina, Otmar Szafnauer. Amerykanin ma nadzieję na zachowanie rozsądku przez zespoły: Musimy pamiętać o mechanikach i innych pracownikach, którzy podróżują po świecie - powiedział Szafnauer.

Staramy się wprowadzać odpowiednie działania, zarówno w fabryce, jak i na torze, na przykład rotacje kadry. Dbamy o naszych pracowników, a nad ich zdrowiem psychicznym i fizycznym czuwają też podróżujący z nami lekarze - zakończył Amerykanin.