Horner: Perez musi zadbać o większe zdobycze punktowe

Red Bull celuje w zredukowanie 33 oczek straty do Mercedesa w walce o tytuł.
09.10.2110:58
Nataniel Piórkowski
514wyświetlenia
Embed from Getty Images

Szef Red Bull Racing - Christian Horner, wezwał Sergio Pereza do zwiększenia dorobku punktowego w końcowych rundach sezonu.

Po Grand Prix Rosji zespół traci 33 punkty do prowadzącego w klasyfikacji konstruktorów Mercedesa. Na przestrzeni sześciu ostatnich wyścigów Perez wzbogacił swój dorobek o 16 oczek, podczas gdy jego partner z zespołu - Max Verstappen, wywalczył ich aż 62,5.

Horner otwarcie przyznaje, że bardzo ważne jest, aby Meksykanin postarał się o wysokie lokaty w decydujących eliminacji tegorocznego czempionatu.

Wydaje mi się, że w ostatnich sześciu wyścigach Checo zdobył 16 punktów, co wynikało z połączenia pecha i różnych innych niefortunnych zdarzeń. Niesamowicie wręcz potrzebujemy, aby plasował się w czołówce w finałowych wyścigach sezonu.

Wiemy, że w dwóch ostatnich Grand Prix mógł być na podium. Na Monzy mieliśmy problem z limitami toru. W Soczi przytrafił się kiepski pit stop a później nietrafiona decyzja o pozostaniu na slickach.

Wydarzenia mogły potoczyć się dla niego zupełnie inaczej, ale jestem pewien, że poukłada sobie wszystko przed siedmioma ostatnimi eliminacjami tych mistrzostw.