Norris nie wyklucza transferu do Ferrari w przyszłości

Brytyjczyk w tej chwili skupia się jednak na pracy dla McLarena.
09.10.2107:29
Maciej Wróbel
742wyświetlenia
Embed from Getty Images

Lando Norris nie wyklucza, że na pewnym etapie swojej kariery może dołączyć do zespołu Ferrari.

Brytyjczyk notuje jak dotąd najlepszy sezon w dotychczasowej karierze w F1. Kierowca McLarena utrzymuje się wciąż w walce o trzecie miejsce w klasyfikacji, a w poprzednim wyścigu w Rosji był bliski odniesienia swojego pierwszego zwycięstwa. Z kolei dzień wcześniej Norris zdobył swoje pierwsze pole position.

W jednej z ostatnich wypowiedzi dr Helmut Marko ujawnił, iż Red Bull rozmawiał w przeszłości z Norrisem. Odbyliśmy z nim rozmowy, ale on jest związany z McLarenem długoterminowo.

21-latek łączony był również z Ferrari, jednak sam zainteresowany jak na razie podkreśla swoje przywiązanie do obecnie reprezentowanych barw. Jestem szczęśliwy tu, gdzie jestem - przyznał Norris w rozmowie z La Gazzetta dello Sport. Niedawno przedłużyłem kontrakt. Chcę zdobywać tytuły z McLarenem.

Zawodnik z Bristolu nie wyklucza jednak, iż pewnego dnia mógłby przywdziać czerwony kombinezon Scuderii. Nigdy nie wiadomo, co wydarzy się za dziesięć lat - powiedział. To prawda, że mam wielu włoskich fanów, co widziałem na Monzy. Czekali na mnie przed hotelem i na torze. Naprawdę czułem ich ciepło.