Marko: Verstappen zamierza wygrać wszystkie pozostałe wyścigi

Konsultant Red Bulla wykluczył chłodną kalkulację ze strony Holendra.
11.11.2111:51
Mateusz Szymkiewicz
1074wyświetlenia
Embed from Getty Images

Konsultant Red Bulla - Helmut Marko, deklaruje, że Max Verstappen będzie walczył o zwycięstwa we wszystkich pozostałych wyścigach sezonu 2021.

Holender po dziewiątym tegorocznym zwycięstwie na torze w Mexico City, aktualnie cieszy się prowadzeniem w mistrzostwach z przewagą 19 punktów nad Lewisem Hamiltonem. Do końca zmagań pozostały cztery wyścigi i najbliższy z nich zostanie rozegrany w Brazylii, gdzie najlepsze osiągi znów powinien prezentować samochód Red Bulla.

Zamierza jechać po zwycięstwa w każdym kolejnym wyścigu - powiedział Helmut Marko, odnosząc się do sytuacji w mistrzostwach Maksa Verstappena. Mercedes jest ekstremalnie mocnym rywalem. Musimy dalej na nich wywierać presję, jednocześnie realizując nasze cele. Chcemy zgarnąć dublet w Sao Paulo. Samo wchodzenie na podium i zdobywanie punktów, by zapewnić sobie tytuł, będzie dla nas bezużyteczne. Max tego nie ma we krwi. Poza tym doświadczenie pokazuje nam, że zachowawcza postawa zwiększa ryzyko błędu.

Austriak ma również przekonanie, że presja walki o mistrzostwo świata nie wpłynie na Verstappena przed finałem sezonu. Max cały czas nas zaskakuje. Można było pomyśleć, że jest na szczycie swoich osiągów, a on mimo to jeździ coraz szybciej. To nieprawdopodobne jak duże ma możliwości w tak młodym wieku.