Yamamoto: Red Bull i Honda nie mają już przewagi nad Mercedesem

Z kolei Helmut Marko ma nadzieję, że zaangażowanie Newey'a pozwoli przejąć inicjatywę.
29.11.2109:51
Mateusz Szymkiewicz
2036wyświetlenia
Embed from Getty Images

Dyrektor Honda Motorsport - Masashi Yamamoto, przyznał, że Red Bull stracił przewagę nad Mercedesem w ostatnich wyścigach sezonu 2021.

Stajnia z Milton Keynes przez większość zmagań dysponowała znacznie lepszym pakietem od siedmiokrotnych mistrzów świata, wygrywając dziesięć wyścigów oraz dziewięciokrotnie sięgając po pole position.

Mimo to po wyjeździe z Europy inicjatywa została przejęta przez Mercedesa, który od Grand Prix Brazylii dysponuje zdecydowanie najszybszym samochodem i odrabia straty w klasyfikacji. Na dwa wyścigi przed końcem liderem tabeli pozostaje Max Verstappen z przewagą zaledwie ośmiu punktów nad Lewisem Hamiltonem.

Mercedes może mieć swoje sekrety, jednakże muszą jeszcze ukończyć dwa najbliższe wyścigi - powiedział Masashi Yamamoto, szef Honda Motorsport. Wciąż mamy więcej punktów, ale nie wydaje mi się, byśmy dysponowali przewagą. Sytuacja staje się krytyczna, a ciśnienie stale wzrasta.

Przed wyścigami w Arabii Saudyjskiej oraz Abu Zabi największe nadzieje pokładane są w Adrianie Newey'u, który po tegorocznym wypadku na rowerze wrócił do pracy na pełnych obrotach od Grand Prix Turcji. Newey jest prawdziwym człowiekiem wyścigów. Jeżeli dostrzega szansę na wygraną, jest w pełni zmotywowany i prezentuje zupełnie inną postawę niż wtedy, kiedy traciliśmy 30 koni mechanicznych do rywali. W padoku nie ma nikogo bardziej doświadczonego, kogoś kto wygrał więcej tytułów z różnymi zespołami. Jego motywacja przekłada się na wszystkich inżynierów - dodał Helmut Marko, konsultant Red Bulla.