Albon: Red Bull pozostanie konkurencyjny w sezonie 2022

Sugeruje się, że zbyt długa koncentracja na minionych mistrzostwach wpłynie na RB18.
18.01.2209:53
Mateusz Szymkiewicz
1343wyświetlenia
Embed from Getty Images

Alexander Albon jest przekonany, że Red Bull pozostanie na konkurencyjnym poziomie w sezonie 2022.

Stajnia z Milton Keynes do samego końca minionych mistrzostw musiała prowadzić rozwój bolidu RB16B, chcąc pozostać w walce z Mercedesem o tytuły. Finalnie Red Bull zwyciężył z Maksem Verstappenem, lecz pojawiają się sugestie, iż ekipa przypłaciła za sukces opóźnieniami w pracach rozwojowych nad najnowszym modelem.

Połowę czasu poświęciłem na rozwój samochodu z 2021 roku, a drugą połowę na najnowszy bolid - powiedział Alexander Albon, były trzeci kierowca Red Bulla. Pod koniec mistrzostw koncentracja zaczęła mocniej spoczywać na wygraniu tytułu. Musieliśmy pracować ciężej niż zazwyczaj przed wyścigami w Dżuddzie i Abu Zabi, ale koniec końców wszystko poszło gładko.

Zdaniem Tajlandczyka, Red Bull pozostanie konkurencyjny w sezonie 2022, mając w swoich szeregach Adriana Newey'a. Jeżeli uda ci się już wygrać mistrzostwa, to musisz iść za ciosem. Ten zespół jest bardzo bystry. Poza tym Red Bull zawsze potrafił coś ugrać na zmianach przepisów mając w swoich szeregach Adriana Newey'a. Wątpię, by w nowym roku znaleźli się w złej pozycji.