Norris pozostanie kierowcą McLarena do końca 2025 roku

Aktualnie żaden zawodnik w stawce nie dysponuje dłuższą umową.
09.02.2211:57
Mateusz Szymkiewicz
945wyświetlenia
Embed from Getty Images

Lando Norris podpisał nowy kontrakt z McLarenem, który zabezpiecza jego przyszłość w zespole do końca 2025 roku.

Brytyjczyk reprezentuje stajnię z Woking od sezonu 2019. W tym czasie zawodnik sięgnął po jedno pole position do Grand Prix Rosji 2021, a także zdobył łącznie pięć miejsc na podium. Najwyższą pozycją na mecie Norrisa była druga z ubiegłorocznej edycji wyścigu na włoskim torze Monza.

Jak potwierdzono, Norris pozostanie kierowcą McLarena do 2025 roku, przedłużając kontrakt wygasający po sezonie 2023. Aktualnie żaden zawodnik w stawce nie dysponuje dłuższym porozumieniem z zespołem.

Jestem ekstremalnie szczęśliwy, to duża część mojego życia i gwarancja pozostania w Formule 1 na kolejne cztery lata jest niesamowita - powiedział Lando Norris. Cieszę się, że będzie to okres spędzony w McLarenie. Tworzą go ludzie, którzy umożliwili mi debiut i z którymi mogłem dorastać. Chciałbym kontynuować obecną pracę oraz zrealizować nasze marzenia. Są to ponowne zwycięstwa w wyścigach oraz kolejne tytuły.

Mamy wielką wiarę w talent Lando i zdecydowanie możemy z nim osiągnąć nasze cele - dodał Andreas Seidl, szef McLarena. Utrzymanie ciągłości w składzie kierowców jest kluczowe dla sukcesów, szczególnie, kiedy masz już odpowiednich ludzi w swoich kokpitach. Wspólnie z Zakiem odbyliśmy kilka rozmów z Lando na temat dalszej współpracy, która trwa od kilku sezonów. Jesteśmy szczęśliwi, że wypracowaliśmy z nim czteroletnie porozumienie.