Williams wyjaśnia decyzję o usunięciu naklejek Senny z bolidów

Capito zapowiedział, że zespół chce jeszcze bardziej zaangażować się w fundację Brazylijczyka.
15.02.2218:41
Nataniel Piórkowski
1693wyświetlenia


Williams zadecydował o usunięciu pamiątkowych naklejek z logotypem Ayrtona Senny przy okazji debiutu bolidu FW44.

Trzykrotny mistrz Formuły 1 zmarł w wyniku obrażeń odniesionych wskutek wypadku, do którego doszło w maju 1994 roku w trakcie wyścigu o GP San Marino - jego trzecim starcie dla zespołu Sir Franka. Od tamtego czasu Williams ścigał się z pamiątkowymi naklejkami przedstawiającymi symbol "Senna S".

Podczas prezentacji malowania na sezon 2022 dostrzeżono jednak, że nie są one już umieszczane na nosie bolidu. Capito wyjaśniał: Podjęliśmy decyzję o tym, że chcemy ruszyć w kierunku przyszłości. Mamy nową erę, nowy bolid i właśnie odnowiliśmy nasze muzeum, gdzie mamy specjalną strefę poświęconą Ayrtonowi.

Myślę, że musimy teraz patrzeć w przyszłości i nie pokazywać kierowcom litery S za każdym razem, gdy wsiadają do bolidów i automatycznie przypominają sobie o tym, co się wydarzyło.

Sądzę, że nadszedł czas, aby zespół ruszył naprzód. Jednocześnie, jak już wspomniałem, mamy dedykowane miejsce w naszym muzeum, które pozwoliło godnie uhonorować Sennę.

Capito ujawnił, że decyzja zespołu została podjęta bez konsultacji z rodziną Senny i władzami jego fundacji, która zajmuje się wsparciem brazylijskiej młodzieży znajdującej się w trudnej sytuacji życiowej.

Nie, nie konsultowaliśmy ani nie rozmawialiśmy na ten temat z rodziną. Współpracujemy jednak z fundacją i zwiększamy nasze wysiłki. Będziemy analizować, w jaki sposób możemy jeszcze bardziej wspierać fundację Senny.

Myślę, że więcej osób skorzysta na naszej realnej pomocy - zwłaszcza poprzez fundację, bo myślę, że jest ona bardzo dobrym projektem. Ale szczegóły muszą zostać jeszcze precyzyjnie określone.

Embed from Getty Images