Haas zerwał umowę z Nikitą Mazepinem

Zespół zakończył także współpracę ze sponsorem tytularnym - firmą Uralkali.
05.03.2209:58
Nataniel Piórkowski
3470wyświetlenia


Haas ogłosił rozwiązanie umowy z Nikitą Mazepinem oraz dotychczasowym sponsorem tytularnym - firmą Uralkali w związku z atakiem wojsk rosyjskich na Ukrainę.

Właścicielem konsorcjum Uralkali, które zajmuje się produkcją potażu i nawozów, jest rosyjski oligarcha - Dmitrij Mazepin, który jest blisko związany z prezydentem Federacji Rosyjskiej Władimirem Putinem.

Mazepin wykorzystywał do tej pory swoją fortunę, aby dzięki sponsorowaniu Haasa zapewniać swemu synowi miejsce w stawce kierowców Formuły 1.

Już ostatniego dnia testów w Barcelonie z bolidu VF-22 zniknęły charakterystyczne elementy malowania, nawiązujące do barw rosyjskiej flagi. Z poszycia konstrukcji usunięto także logotypy Uralkali.

Po spotkaniach z kończącego się tygodnia, Haas wydał oświadczenie prasowe, w którym potwierdził zerwanie wszelkich relacji z Uralkali i rodziną Mazepinów.

W komunikacie możemy przeczytać: Haas F1 Team zdecydował się rozwiązać ze skutkiem natychmiastowym umowę w zakresie sponsoringu tytularnego z firmą Uralkali oraz kontrakt kierowcy Nikity Mazepina.

Podobnie jak cała społeczność Formuły 1, zespół jest zszokowany i zasmucony inwazją na Ukrainę i wyraża nadzieję na szybkie i pokojowe zakończenie konfliktu.

Faworytem do zastąpienia Mazepina w składzie Haasa jest kierowca rezerwowy ekipy - Pietro Fittipaldi.