Ekstra Bladet: Haas rozważa ponowne zatrudnienie Magnussena

Duńska publikacja podaje, że stajnia z Kannapolis poszukuje doświadczonego kierowcy.
09.03.2209:47
Mateusz Szymkiewicz
789wyświetlenia
Embed from Getty Images

Duńska gazeta Ekstra Bladet informuje, że zespół Haas rozważa ponownie zatrudnienie Kevina Magnussena od sezonu 2022.

Stajnia z Kannapolis rozwiązała umowę z dotychczasowym reprezentantem - Nikitą Mazepinem. Podczas testów w Bahrajnie realizacja programu zostanie podzielona między Micka Schumachera a kierowcę rezerwowego - Pietro Fittipaldiego. Zrozumiałe jednak, że Brazylijczyk ma minimalne szanse na otrzymanie pełnego angażu na nadchodzące zmagania.

Według Ekstra Bladet, Gene Haas zamierza obsadzić w drugim kokpicie doświadczonego zawodnika i na jego liście kandydatów mają widnieć nazwiska Kevina Magnussena, Nico Hulkenberga oraz Antonio Giovinazziego.

Duńczyk reprezentował amerykański zespół w latach 2017-2020, natomiast w tym sezonie ma startować dla Chipa Ganassiego w IMSA oraz Peugeota w Długodystansowych Mistrzostwach Świata. Potencjalny powrót do Formuły 1 wymagałaby od 29-latka rozwiązania aż dwóch kontraktów.

W przypadku Hulkenberga przeszkodą ma być wieloletnia przerwa od regularnych startów w wyścigach. Tegoroczny kierowca rezerwowy Astona Martina od momentu utraty posady w Renault zaliczył trzy starty z Racing Point w sezonie 2020 oraz pojedyncze występy za kierownicą samochodu GT.

Podobnie jak Motorsport.com, Ekstra Bladet stawia w roli faworyta do drugiej posady Antonio Giovinazziego. Na korzyść Włocha ma szczególnie przemawiać wsparcie Ferrari oraz aktualne doświadczenie z torów Formuły 1. Zawodnik ostatnie trzy lata reprezentował barwy Alfy Romeo.