De Vries za kierownicą Mercedesa w piątkowym treningu

Oprócz Holendra w piątkowy poranek na torze Paul Ricard zobaczymy Roberta Kubicę.
20.07.2218:45
Jakub Ziółkowski
1128wyświetlenia
Embed from Getty Images

Nyck de Vries wystąpi w zespole Mercdesa podczas pierwszego treningu przed Grand Prix Francji. Holender zastąpi w nim Lewisa Hamiltona.

De Vries wystąpi w piątkowej sesji na torze Paul Ricard — zgodnie z regulaminem sportowym na rok 2022 zespoły są zobowiązane do wystawienia debiutantów w dwóch porannych treningach w sezonie.
W weekendowej zapowiedzi, dyrektor zespołu Toto Wolff powiedział, że cała ekipa nie może się doczekać, aby sprawdzić Holendra w swoim bolidzie.

Dla de Vriesa będzie to już druga szansa na pokazanie swoich umiejętności w tym sezonie. Poprzednim razem Holender zastąpił Alexandra Albona w Williamsie w pierwszym treningu przed Grand Prix Hiszpanii. De Vries, będący urzędującym mistrzem Formuły E, a także mistrzem Formuły 2 z sezonu 2019, wystąpił również w testach młodych kierowców w Abu Zabi w latach 2020-21. W obecnym sezonie Formuły E 27-latek zajmuje ósmą lokatę w klasyfikacji.

Mercedes udaje się na przedostatnią rundę przed przerwą letnią po mocnym występie w Grand Prix Austrii, w którym Hamilton zajął trzecie z rzędu podium przed kolegą z zespołu George'em Russellem. Po dobrej formie niemieckiej ekipy na austriackim torze szef Red Bulla Christian Horner uważa, iż Mercedes może włączyć się do walki na Le Castellet.

Po rozwiązaniu większości problemów z morświnowaniem Wolff mówi, że zespół nabiera impetu dzięki wytrwałej pracy ekipy.

Zdobyliśmy zaledwie trzy podia w pierwszych siedmiu wyścigach, a teraz osiągnęliśmy cztery w ostatnich czterech rundach - powiedział Wolff. Jestem zadowolony z tempa, w którym się rozwijamy, które również odzwierciedla wytrwałą pracę ekipy. Zrozumienie tegorocznej konstrukcji rośnie z każdym okrążeniem i zachęcające jest widzieć to odzwierciedlenie w naszym rozwoju i wynikach - dodał Austriak

Poza występem de Vriesa dla Mercedesa, z usług swojego kierowcy testowego, Roberta Kubicy, skorzysta również Alfa Romeo. Podobnie jak w przypadku de Vriesa, Polak zaliczył już jeden przejazd w treningu przed Grand Prix Hiszpanii. Zwycięzca Grand Prix Kanady z 2008 roku zastąpi Valtteriego Bottasa.