Capito: Albon nie jest zainteresowany przejściem do Astona

Tajlandczyk był wymieniany w gronie kierowców mogących zastąpić Sebastiana Vettela.
31.07.2211:46
Mateusz Szymkiewicz
304wyświetlenia
Embed from Getty Images

Dyrektor wykonawczy Williamsa - Jost Capito, stwierdził, że Alexander Albon nie jest zainteresowany przejściem do Astona Martina.

Przed startem weekendu na Hungaroringu potwierdzono, że sezon 2022 będzie ostatnim w Formule 1 dla Sebastiana Vettela. Niemiec zdecydował się zakończyć karierę, co uruchomiło karuzelę transferową w związku z wolną posadą w Astonie Martinie.

W gronie kandydatów wymieniano nazwisko Alexandra Albona, który startuje dla Williamsa na zasadzie wypożyczenia z Red Bulla. Mimo to jak już ogłosił Jost Capito, 26-latek pozostanie reprezentantem jego zespołu w kolejnych mistrzostwach i nie wyraża on zainteresowania transferem do Astona Martina..

Oczywiście, że Aston Martin to wspaniały zespół. Notują świetny rozwój. Mimo to koncentruję się na tym co mnie czeka w tym roku. Pozostawię to w taki sposób - powiedział Albon na Hungaroringu.

Szef Astona - Mike Krack, ujawnił, że poszukiwania następcy Vettela rozpocznie od poniedziałku i nie wyklucza, że jego koncentracja spocznie na Nycku de Vriesie. Nyck jest jednym z naprawdę wielu kierowców. Znam go z czasów Formuły E. To miły facet. Prowadził już samochód Williamsa, niedawno sprawdzał Mercedesa i z pewnością jest kimś, komu się przyjrzymy. Mimo to podobnie jest z innymi zawodnikami - powiedział Luksemburczyk.