Marko: Perez za bardzo odstaje od Verstappena

"Letnia przerwa jeszcze nie wystartowała, ale zdaje się, że Sergio jest już na wakacjach".
31.07.2211:59
Mateusz Szymkiewicz
1534wyświetlenia
Embed from Getty Images

Helmut Marko uważa, że Sergio Perez musi drastycznie poprawić swoją formę po letniej przerwie.

Meksykanin w ostatnich dwóch rundach notował rozczarowujące wyniki, kwalifikując się poza czołówką czy angażując się w incydenty. Szczególnie duża krytyka spadła na 32-latka za zachowanie pod koniec Grand Prix Francji, gdy przegapił moment wznowienia wyścigu po wirtualnej neutralizacji i łatwo stracił trzecie miejsce na rzecz George'a Russella.

W tej chwili jest zbyt daleko za Maksem - uważa Helmut Marko, konsultant Red Bull Racing. Wielka szkoda, że ostatnim razem Checo zaspał. Stracił pewne trzecie miejsce. Być może noc wcześniej wypił za dużo tequili.

Na Węgrzech Perez ustawi się do wyścigu z jedenastego pola, po tym, jak nie był w stanie uzyskać czasu gwarantującego mu awans do Q3. W każdej z sesji był w trudnym położeniu. Musimy wspólnie usiąść i o tym porozmawiać. Letnia przerwa jeszcze nie wystartowała, ale zdaje się, że Perez jest już na wakacjach.

Musimy omówić z nim kwestię dalszego wykorzystywania ustawień Maksa. Jeżeli już w pierwszym treningu jesteś sekundę za partnerem, to nie masz szans na odrobienie tej straty. Widzieliśmy to już w zeszłym roku podczas kilku wyścigów. Mamy nadzieję, że pewien spokój u niego powróci.