Bottas: Nie mogę komentować plotek dotyczących Audi

Fin deklaruje jednak, że interesują go jak najdłuższe starty w Hinwil.
13.09.2220:25
Mateusz Szymkiewicz
1214wyświetlenia
Embed from Getty Images

Valtteri Bottas odmówił skomentowania plotek łączących Audi z przejęciem Sauber Motorsport.

Szwajcarski zespół, który obecnie zajmuje się obsługą zgłoszenia Alfy Romeo, wkrótce ma stać się własnością producenta z Ingolstad. Póki co Audi potwierdziło wejście do Formuły 1 w 2026 roku jedynie jako dostawca jednostek, natomiast decyzja dotycząca fabrycznej stajni ma zapaść w najbliższych miesiącach.

Według różnych przecieków, pierwszy pakiet udziałów w Sauberze stanie się własnością niemieckiego koncernu w 2023 roku. Docelowo do końca sezonu 2025 Finn Rausing ma odsprzedać 75 procent stajni z Hinwil.

Nie mogę wam nic powiedzieć na temat Audi - odparł Valtteri Bottas, kierowca Alfy Romeo. Osobiście nic to dla mnie nie zmienia. Na pewno moje doświadczenie z Mercedesa jest ważne. Nie tylko nauczyłem się jak wielkie są za tobą oczekiwania, ale co trzeba zrobić, by ostatecznie odnieść sukces. Musiałem radzić sobie tam z wielką presją.

Za każdym razem miałem roczny kontrakt, więc nie wiedziałem czy będę kontynuował z nimi współpracę lub nie. To było słabe. Każdy kierowca w F1 jest pod ciśnieniem środowiska i w pewnym momencie dochodzi do przekroczenia tej normy lub do załamania osiągów.

Sauber jest wieloletnim projektem. Zapewnia mi to bezpieczeństwo, a także mam przekonanie, że ludzie w zespole ufają mi. Dostrzegam to w ten sposób, że moje sugestie są później realizowane. Nie chcę używać określenia, że jestem kierowcą numer jeden, ale odczuwam odpowiedzialność za ten zespół. Moja rola wybiega daleko poza jazdę bolidem. W Mercedesie w ogóle tego nie czułem.

Bottas zapytany, czy popełnił błąd decydując się na przejście do Mercedesa niespełna trzy miesiące przed startem sezonu 2017, oznajmił: To dobre pytanie, na które trudno udzielić odpowiedzi. Nie wiem. Mam tylko przekonanie, że nie chcę być teraz w żadnym innym miejscu.