Hamilton: Vettel jeszcze wróci do Formuły 1

Nadchodzące Grand Prix Abu Zabi będzie ostatnim wyścigiem 35-latka w karierze.
17.11.2216:46
Mateusz Szymkiewicz
1848wyświetlenia
Embed from Getty Images

Lewis Hamilton uważa, że Sebastian Vettel w niedalekiej przyszłości może podjąć decyzję o ponownych startach w Formule 1.

Czterokrotny mistrz świata przystąpi w ten weekend do swojego ostatniego Grand Prix w karierze. Niemiec ogłosił decyzję o zakończeniu startów w F1 przed letnią przerwą, póki co nie przedstawiając swoich planów na 2023 rok.

Zdaniem Lewisa Hamiltona - który był jednym z największych rywali Vettela podczas jego piętnastoletniego okresu startów - Niemiec może zdecydować się w przyszłości na powrót do Formuły 1.

Siedząc tu doszedłem do wniosku, że większość kierowców decydująca się na zakończenie kariery na pewnym etapie wracała - powiedział siedmiokrotny czempion. Prawdopodobnie ty [Vettel] też zdecydujesz się wrócić. Widzieliśmy już takie rzeczy w przeszłości. Akceptuję fakt, że przed tobą ostatni start... Ale jeszcze tu wrócisz. Formuła 1 wciąga, widzieliśmy to na przykładzie innych.

Fernando Alonso, który w latach 2019-2020 był poza Formułą 1, poproszony o porównanie swojej sytuacji do tej Sebastiana Vettela, przyznał, że od początku był pewien powrotu. Nie wiem jakie emocje mu teraz towarzyszą. Mimo to w 2018 roku miałem napisane na skrzydle «Do zobaczenia», nie żegnałem się. Z tyłu głowy cały czas miałem perspektywę rewolucji technicznej na 2021 rok. Traktowałem to jako okazję na powrót. W momencie odejścia chciałem spróbować innych wyzwań, Formuła 1 nie była już dłużej priorytetem. Kochałem ten sport, ale czułem, że szansą będą dopiero nowe przepisy - powiedział Hiszpan, który zastąpi od nowego roku Vettela w Astonie Martinie.