Vettel: Rozmawiałem z Laudą o przejściu do Mercedesa

Niemiec przyznał jednak, że interesowało go zdobycie piątego tytułu z Ferrari.
17.11.2219:33
Mateusz Szymkiewicz
1582wyświetlenia
Embed from Getty Images

Sebastian Vettel potwierdził, że w okresie startów dla Ferrari prowadził rozmowy z Nikim Laudą w sprawie przejścia do Mercedesa.

Niemiec był łączony ze stajnią z Brackley w kontekście sezonu 2018, kiedy to ekipa pozyskała w ramach zaledwie rocznego kontraktu Valtteriego Bottasa. Uważano, iż Fin jest tymczasową opcją Mercedesa przed próbą zakontraktowania Sebastiana Vettela, któremu z końcem 2017 roku wygasała umowa z Ferrari.

Po odejściu Nico Rosberga z Formuły 1 uważano nawet, iż Vettel dysponował wstępnym porozumieniem z Mercedesem. Czterokrotny mistrz świata zapytany w podcaście Beyond the Grid, czy kiedykolwiek pojawiła się przed nim szansa na dołączenie do niemieckiego producenta, odpowiedział: Nie wiem, być może. Rozmawiałem z Nikim [Laudą] w okresie startów dla Ferrari. Dołączenie do nich byłoby wielką sprawą, ponieważ Lewis był tam wyraźnym numerem jeden. Nie wiem czy chcieliby mieć nas obu w zespole.

W tamtym okresie nie byłem jednak bardzo zainteresowany tym, ponieważ byłem mocno zaangażowany w starty dla Ferrari. Marzyłem o tym, by nasza współpraca się udała. Rozmawiałem z nimi [Mercedesem], ale nasze rozmowy nie były poważne. Starty z Lewisem byłyby wielkim wyzwaniem i pewnie czerpałbym z tego frajdę, ale ostatecznie do tego nie doszło. Jak już jednak mówiłem, moim celem było zwycięstwo z Ferrari i nie myślałem o zmianie zespołu - powiedział Sebastian Vettel, który po Grand Prix Abu Zabi zakończy karierę w Formule 1.