Steiner: Magnussen ma pięć wyścigów na poprawę formy

Szef Haasa chce zamknąć kwestię przyszłorocznego składu przed letnią przerwą.
27.04.2308:00
Mateusz Szymkiewicz
1484wyświetlenia
Embed from Getty Images

Gunther Steiner przyznał, że Kevin Magnussen ma pięć wyścigów na to, by poprawić swoją formę i zawalczyć o kontrakt na sezon 2024.

Ekipa Haas ma dwa wolne miejsca na przyszłoroczne zmagania i z aktualnego składu dużo bliżej nowej umowy zdaje się być Nico Hulkenberg. Niemiec, który wrócił do stawki po trzyletniej przerwie, w dotychczasowych rundach za każdym razem był szybszy od Magnussena w kwalifikacjach, a w tabeli jest dziewiąty z dorobkiem sześciu punktów.

Kevin nie jest zadowolony ze swojego aktualnego położenia, czyli bycia za Nico - uważa Gunther Steiner, szef Haasa. Jest szczęśliwy w naszym zespole i wie na co pozwala nasz samochód, po prostu teraz wszystko musi zagrać. Ostatecznie całość rozbija się o osiągi i pod tym kątem pozostaję spokojny. Chcę mu dać przynajmniej pięć wyścigów na to, by zobaczyć w jakim jest miejscu. Wtedy zacznę się zastanawiać.

Włoch deklarował już, że będzie gotowy do ponownych rozmów kontraktowych z Danielem Ricciardo. Mam nadzieję, że w tym roku będziemy w stanie ogłosić nasz skład jeszcze przed letnią przerwą, ponieważ z mojego punktu widzenia wydłużanie decyzji nie jest miłe - zakończył Steiner w rozmowie z Mirror.