Bottas: Wejście Audi do Formuły 1 dało mi nowy cel

Fin zdaje sobie jednak sprawę z konieczności poprawy osiagów w najbliższych miesiącach.
26.04.2312:13
Maciej Wróbel
923wyświetlenia
Embed from Getty Images

Valtteri Bottas przyznał, że musi zaprezentować mocne osiągi w tym sezonie, jeśli chce w przyszłości reprezentować fabryczny zespół Audi.

Doświadczony Fin po zdobyciu punktów w Bahrajnie zanotował bardzo nieudane kolejne dwa Grand Prix, podczas których plasował się pod koniec stawki i przegrywał wewnętrzny pojedynek z Guanyu Zhou. W efekcie w ostatnim czasie pojawiły się głosy kwestionujące motywację Bottasa do dalszych startów - w tym tonie wypowiadał się choćby zwycięzca Le Mans, Toni Vilander.

Valtteri jest zdecydowanie bardziej zrelaksowany niż w czasach startów w Mercedesie - twierdzi partnerka kierowcy, Tiffany Cromwell, cytowana przez Ilta Sanomat. Przedtem był dla siebie niezwykle surowy po nieudanym wyścigu. Teraz Valtteri nie traktuje już siebie aż tak poważnie.

Sam Bottas zasugerował z kolei, że chce pozostać kierowcą F1 jeszcze co najmniej kilka lat i ujawnił, że obecnie nie zamierza zakładać rodziny. Decyzja o założeniu rodziny może być w pewnym momencie tą odpowiednią, ale to jeszcze nie ten czas - powiedział Fin.

Tiffany jest w pełni zaangażowana w występ na igrzyskach olimpijskich, a ja mam ważny projekt w Alfie Romeo. Nie zdecydowaliśmy jeszcze jak długo potrwają nasze kariery.

Kierowca Alfy Romeo dodaje, że zapowiedziane na 2026 rok wejście Audi dodaje mu motywacji. W tych czasach, jeśli chcesz walczyć o tytuł, musisz mieć za sobą albo fabryczny zespół, albo giganta produkującego napoje energetyczne - powiedział 33-latek. Wejście Audi to coś bardzo ważnego i interesującego. Dało mi to nowy cel.

Bottas uważa również, że jego starty w barwach producenta z Ingolstadt w wieku 37 lat są możliwe, jednak zdaje sobie sprawę z tego, że konieczna jest poprawa osiągów. Tak, to możliwe. Jednakże ten i następny sezon muszą być udane, żebym mógł być częścią planów Audi.