Drugovich wystąpi w pierwszym treningu przed GP Włoch

Na czas pierwszej piątkowej sesji ubiegłoroczny mistrz F2 zastąpi Lance'a Strolla.
30.08.2309:06
Maciej Wróbel
759wyświetlenia
Embed from Getty Images

Kierowca rezerwowy Astona Martina, Felipe Drugovich, zastąpi Lance'a Strolla podczas pierwszej sesji treningowej przed Grand Prix Włoch na torze Monza.

Stajnia z Silverstone potwierdziła, że jej rezerwowy kierowca, Felipe Drugovich, zasiądzie za kierownicą AMR23 w pierwszym treningu na Monzy. To właśnie na tym torze Brazylijczyk przed rokiem zapewnił sobie mistrzostwo Formuły 2 w sezonie 2022.

Dla Drugovicha nie będzie to pierwsza styczność z tegoroczną konstrukcją Astona, bowiem miał on okazję poprowadzić ją podczas przedsezonowych testów w Bahrajnie, gdzie zastępował kontuzjowanego Strolla.

Nie mogę się doczekać, by ponownie zasiąść za kierownicą AMR23 - powiedział 23-latek. Samochód spisywał się świetnie, gdy prowadziłem go na testach przedsezonowych i fascynującym będzie sprawdzić, jak poprawił się on od tamtego czasu.

Spędziłem mnóstwo czasu w symulatorze, aby pomóc w rozwijaniu samochodu, więc zrozumienie tego, jak to ma się do rzeczywistości, będzie dla mnie czymś niezwykle wartościowym. To także fantastyczna okazja dla mnie, by zademonstrować, czego się nauczyłem podczas swojego programu testowego.

Od Bahrajnu pokonałem wiele mil w bolidzie F1, więc jeszcze lepiej rozumiem to, jak mogę dostarczyć wartościowe informacje dla zespołu - dodał Drugovich.

Wspomniany "program testowy" Astona Martina jest częścią umowy Drugovicha jako członka akademii Astona. W jego ramach Brazylijczyk poprowadził starszą konstrukcję Astona podczas testów na torach Red Bull Ring, Silverstone i w Barcelonie.

Jesteśmy zachwyceni mogąc dać Felipe kolejną okazję do poprowadzenia AMR23 - powiedział szef stajni z Silverstone, Mike Krack. Pokazał, do czego jest zdolny podczas testów przedsezonowych, wnosząc duży wkład do początkowego etapu rozwoju samochodu.

Monza da Felipe kolejną szansę na bliską współpracę z inżynierami i mechnikami, a także pomoże budować jego pewność siebie w bardzo ważnej sesji dla zespołu. Nie możemy się doczekać wspólnego zmaksymalizowania osiągów podczas tego treningu - dodał Krack.