Turrini i Clarkson pewni zwolnienia Sargeanta w trakcie sezonu 2024

Termin roszady w Williamsie ma zależeć od decyzji FIA ws. licencji dla Antonelliego.
02.05.2412:32
Mateusz Szymkiewicz
1165wyświetlenia
Embed from Getty Images

Leo Turrini oraz Tom Clarkson są przekonani, iż Williams zadecydował już o rozstaniu z Loganem Sargeantem w trakcie sezonu 2024.

Amerykanin po rozczarowującym debiucie otrzymał w tym roku kolejną szansę od stajni z Grove. Mimo to po pięciu eliminacjach Sargeant wciąż wyraźnie odstaje od Alexandra Albona, a także popełnia kosztowne błędy.

Według ustaleń dziennikarza Joe Sawarda, Williams rozważa rozstanie z 23-latkiem już po Grand Prix Miami, pracując nad wypożyczeniem juniora Mercedesa - Andrei Kimiego Antonelliego. Jego zdaniem, brytyjski zespół zawnioskował już do FIA o warunkową superlicencję dla Włocha, by ten mógł zaliczyć debiut jeszcze przed osiemnastymi urodzinami na domowej Imoli.

Informacje Sawarda potwierdzają teraz Leo Turrini oraz Tom Clarkson. Ich zdaniem, Williams już zadecydował o zwolnieniu Sargeanta, a kwestia momentu zastąpienia go Antonellim ma teraz zależeć od FIA.

Powiedziano, że zmiana nastąpi od Imoli i Kimi natychmiast znajdzie się w F1 - podaje Turrini w swojej kolumnie Quotidiano. Czy bezpośrednie umieszczenie go w Williamsie jest dobrym pomysłem? To nie jest najlepszy samochód. Mam nadzieję, że Toto Wolff wie co robi.

W Chinach rozmawiano o tym, że Antonelli znajdzie się od letniej przerwy w Williamsie obok Albona - dodał Tom Clarkson w podcaście F1 Nation. Pod koniec sierpnia skończy osiemnaście lat, ale Williams już zawnioskował do FIA o specjalne pozwolenie. Max Verstappen rywalizował w Formule 1 mając siedemnaście lat, więc dlaczego Antonelli nie mógłby pójść w jego ślady? Mimo to mamy jasne zasady i nie będzie na to zgody. Spodziewam się Antonelliego w Williamsie zamiast Sargeanta od drugiej połowy sezonu.

W ostatnich dniach Antonelli kontynuował prywatny program testowy z Mercedesem. Tym razem Włoch sprawdzał Mercedesa W13 z 2022 roku na torze Imola.