McLaren upamiętni Ayrtona Sennę malowaniem na GP Monako

Model MCL38 zostanie pokryty barwami flagi narodowej Brazylii.
21.05.2418:22
Mateusz Szymkiewicz
1142wyświetlenia


McLaren przedstawił malowanie bolidu MCL38 na Grand Prix Monako, którym upamiętni Ayrtona Sennę w trzydziestą rocznicę śmierci.

Brazylijczyk był wieloletnim kierowcą stajni z Woking i odniósł z nią największe sukcesy w swojej karierze. Senna współpracując z McLarenem sięgnął po wszystkie trzy tytuły mistrza świata, natomiast w ogólnym rozrachunku zwyciężył z nim w trzydziestu pięciu wyścigach.

Do Senny należy również imponujący rekord na ulicach Monte Carlo, gdzie tryumfował sześciokrotnie, tylko raz w innym samochodzie niż McLaren. Brytyjska ekipa chcąc upamiętnić postać kierowcy w trzydziestą rocznicę jego śmierci, zdecydowała się na najbliższy weekend w Księstwie przygotować okolicznościowe malowanie MCL38.

Na zaprezentowanych grafikach tegoroczna konstrukcja McLarena jest pokryta żółto-zielono-niebieskim malowaniem, które odnosi się do barw narodowych Brazylii. Pierwotnie zakładano, iż stajnia z Woking przystąpi do Grand Prix Monako z samochodem pokrytym czerwienią oraz bielą, nawiązującym do schematu z okresu startów Senny. Wskazywać na to mogła limitowana edycja czapek McLarena utrzymana w tej kolorystyce.

Nasz zespół z wielką dumą upamiętnia życie oraz dorobek wyjątkowej legendy Ayrtona Senny przy pomocy specjalnego malowania McLarena - powiedział Zak Brown, dyrektor działu Racing. Senna pozostaje jednym z najbardziej szanowanych kierowców Formuły 1 oraz jedną z największych ikon. Jego wpływ na McLarena pozostaje ogromny, nie tylko ze względu na jego osiągnięcia z zespołem, lecz również jego spuściznę. To dla nas zaszczyt reprezentować żółć, zieleń oraz niebieski, na torze, na którym odnosił największe sukcesy.