PlanetF1: Williams ogłosi powrót Bottasa przed GP Kanady

Publikacja powołuje się na swoje źródła z Australii oraz Finlandii.
21.05.2409:48
Mateusz Szymkiewicz
1861wyświetlenia
Embed from Getty Images

Według ustaleń PlanetF1, ekipa Williams ogłosi powrót Valtteriego Bottasa przed czerwcowym Grand Prix Kanady.

Stajnia z Grove w ubiegłym tygodniu potwierdziła zawarcie nowego, wieloletniego porozumienia z Alexandrem Albonem. W kontekście partnera Tajlandczyka padła deklaracja, iż zabezpieczenie sobie jego usług jest kwestią tygodni.

Szef Williamsa - James Vowles, przyznał, iż rozmawia z kilkoma kandydatami i interesuje go długoterminowa opcja, do sezonu 2027 włącznie. Wszystko wskazuje na to, iż koncentracja stajni z Grove spoczywa obecnie na Valtterim Bottasie.

Fin, który startował dla Williamsa w latach 2013-2016, aktualnie reprezentuje barwy Kick Sauber. Szwajcarska ekipa jest w trakcie przejściowego okresu przed transformacją w fabryczne zgłoszenie Audi. Jak potwierdzono, pierwszym kierowcą zespołu w sezonie 2025 będzie Nico Hulkenberg, natomiast wśród kandydatów na jego partnera padają nazwiska Carlosa Sainza, Estebana Ocona czy Pierre'a Gasly'ego.

Według PlanetF1, które powołuje się na sprawdzone źródła z Australii oraz Finlandii, Bottas ma być bliski porozumienia z Williamsem. Publikacja uważa, iż 34-latek może zostać przedstawiony jako nowy kierowca zespołu jeszcze przed Grand Prix Kanady.

Bottas widziany był w pomieszczeniu gościnnym Williamsa podczas Grand Prix Emlii-Romanii. Fin spędził w gabinecie Jamesa Vowlesa około piętnastu minut. Warto podkreślić, iż mieli oni już możliwość współpracy w Mercedesie, gdzie Brytyjczyk pełnił funkcję głównego stratega niemieckiego zespołu.