Fox Sports: Red Bull zaoferował Perezowi umowę na sezon 2025

Zespół miał odrzucić kontrpropozycję kierowcy dotyczącą dwuletniego przedłużenia.
22.05.2408:43
Mateusz Szymkiewicz
1542wyświetlenia
Embed from Getty Images

Meksykański Fox Sports informuje, że Red Bull zaoferował Sergio Perezowi dalsze starty w sezonie 2025.

Stajnia z Milton Keynes dysponuje wolną posadą na przyszłoroczne mistrzostwa. O angaż u boku Maksa Verstappena ma walczyć Carlos Sainz, jednakże wszystko wskazuje na to, iż Hiszpan ostatecznie znajdzie zatrudnienie w Audi.

Według meksykańskiego Fox Sports, Red Bull Racing zadecydowało o zatrzymaniu Sergio Pereza, oferując mu roczny kontrakt. Kierowca po zapoznaniu się z ofertą zespołu miał złożyć kontrpropozycję dwuletniego przedłużenia, która rzekomo została od razu odrzucona.

Zespół posiada już gotowy kontrakt, przewiduje on jeden rok. Zaproponowali go Checo, a on odpowiedział: «Muszę to sprawdzić». Jego prawnicy są w trakcie analizy zapisów, a Checo w ramach kontrpropozycji zasugerował dwuletnie przedłużenie, na które Red Bull natychmiast powiedział «Nie» - podaje meksykański nadawca.

Szef Red Bulla - Christian Horner, pytany na Imoli o negocjacje z Sergio Perezem, odpowiedział: Checo od zawsze był bardzo bezpośrednim facetem, więc nie spodziewam się żadnych trudności w rozmowach z nim. Cały rynek kierowców jest w trakcie dyskusji, a my wiemy na czym stoimy i jakie są nasze opcje. W odpowiednim czasie podejmiemy decyzje właściwe dla naszej przyszłości.