Wolff: Przekazałem Sainzowi, że Antonelli jest naszą przyszłością

Szef Mercedesa potwierdził zakończenie rozmów kontraktowych z Hiszpanem.
09.06.2410:04
Mateusz Szymkiewicz
1207wyświetlenia
Embed from Getty Images

Toto Wolff potwierdził zakończenie rozmów kontraktowych z Carlosem Sainzem, przekazując mu, iż koncentracja Mercedesa spoczywa na dalszym rozwoju Andrei Kimiego Antonelliego.

Stajnia z Brackley posiada wolną posadę na przyszłoroczne mistrzostwa, tracąc Lewisa Hamiltona na rzecz Ferrari. Wśród kandydatów do kokpitu u boku George'a Russella padało nazwisko Carlosa Sainza, który pożegna się ze Scuderią właśnie na rzecz siedmiokrotnego czempiona.

Mimo to według informacji z ostatnich tygodni, rozmowy między Hiszpanem a stajnią z Brackley miały upaść na torze Imola. Doniesienia te potwierdził teraz szef Mercedesa, deklarując, iż pełna koncentracja spoczywa na dalszym rozwoju juniora Antonelliego, który na co dzień rywalizuje w Formule 2 i odbywa liczne sesje testowe za kierownicą starszych samochodów F1.

Po prostu chcemy skoncentrować się na Andrei Kimim Antonellim. On jest naszą przyszłością. Chcemy współpracować z młodymi kierowcami. Dokładnie to powiedziałem Carlosowi. Mimo to nie podjęliśmy jeszcze naszej decyzji. Są jeszcze inni, którzy mogą okazać się dla nas interesujący - powiedział Toto Wolff w Montrealu podczas rozmowy ze Sky Deutschland.