Bottas może pozostać kierowcą Saubera w sezonie 2025

Uważa się, że większość kierowców odrzuciła oferty złożone przez Audi.
17.06.2418:40
Mateusz Szymkiewicz
1028wyświetlenia
Embed from Getty Images

Pojawiły się sugestie, iż Valtteri Bottas może pozostać kierowcą Kick Sauber w sezonie 2025, mimo niejasnej sytuacji w zespole od kilku miesięcy.

Stajnia z Hinwil jest w przejściowym okresie przed transformacją w fabryczne zgłoszenie Audi od 2026 roku. W kwietniu ogłoszono pierwszego kierowcę niemieckiego zespołu, którym zostanie Nico Hulkenberg pozyskany z Haasa już od kolejnych mistrzostw.

W kontekście drugiej posady koncentracja Audi miała spoczywać na Carlosie Sainzu, jednakże wszystko wskazuje na to, iż Hiszpan jest o krok od związania się z Williamsem. Z kolei pozostałe opcje koncernu z Ingolstadt, jak Esteban Ocon czy Yuki Tsunoda, miały odrzucić złożone oferty lub dysponują pewnymi miejscami w innych zespołach.

W tej sytuacji pojawiły się sugestie, między innymi ze strony The Race, iż stajnia z Hinwil może ostatecznie zadecydować o zatrzymaniu Valtterigo Bottasa. Fin reprezentuje jej barwy od 2022 roku, gdy ta konkurowała jeszcze pod identyfikacją Alfy Romeo.

Wszystko zależy od tego co zrobi Sainz - powiedział Bottas w rozmowie z rodzimą gazetą Iltalehti. Po jego decyzji reszta kierowców trafi na swoje miejsca. Wszystkie zespoły czekają na jego ruch i dlatego wszystkie transfery zostały wstrzymane. Jeśli chodzi o mnie, to nie mogę dać bardziej szczegółowych informacji. Być może mam kontrakt na stole, a może nie. Prawdopodobnie wszystko ruszy w ten weekend. Mogę mieć wtedy trochę więcej wieści. Zobaczymy czy coś się dla mnie zmieni.

Fin zdecydowanie jednak wykluczył powrót do Mercedesa, który mógłby go potraktować jako tymczasową opcję na sezon 2025 w miejsce odchodzącego Hamiltona. Rozmawiamy, jesteśmy w dobrych stosunkach. Mimo to powrót do Mercedesa na rok nie ma dla mnie żadnego sensu.