Will Stevens zawodnikiem Manora

Wszystko wskazuje na to, że zespół pojawi się na starcie Grand Prix Australii
25.02.1514:02
Mateusz Szymkiewicz
3375wyświetlenia

Zespół Manor potwierdził, że jednym z jego kierowców w sezonie 2015 będzie Will Stevens.

Ekipa, która w poprzednich latach startowała pod nazwą Marussia, jest na prostej drodze by powrócić do stawki Formuły 1, po tym, jak opuściła trzy ostatnie wyścigi sezonu 2014 oraz ogłosiła definitywne wycofanie ze startów. Pierwszym krokiem było uregulowanie opłaty licencyjnej, natomiast teraz zespół potwierdził pierwszego kierowcę oraz trwanie prac nad budową bolidu.

Zawodnikiem potwierdzonym przez Manora jest Will Stevens, który ma na swoim koncie start w zeszłorocznym Grand Prix Abu Zabi z Caterhamem. 23-latek był również kierowcą testowym malezyjskiej ekipy, aczkolwiek w międzyczasie był powiązany właśnie z Marussią.

Póki co nie jest znane nazwisko drugiego kierowcy, jednakże zespół potwierdził, iż nie jest już pod kontrolą administratorów, natomiast prace nad nowym bolidem są zaawansowane i odbywają się w siedzibie w Dinnington. Jak możemy przeczytać w dalszej części oświadczenia, ekipa chce ukończyć wszystkie prace do 6 marca, kiedy to cały ekwipunek ma zostać przetransportowany do Melbourne, gdzie rozegrane będzie otwierające nowy sezon Grand Prix Australii.

Ekscytująco jest móc zobaczyć jak to wszystko składa się w całość w Manorze, zwłaszcza po tym ogromnym wysiłku, jaki został włożony w ratunek tej ekipy - powiedział Will Stevens, kierowca zespołu w sezonie 2015. Nie byłoby to możliwe bez niesamowitego wsparcia jakie otrzymaliśmy od wszystkich zaangażowanych w ten sport, aczkolwiek większość powinniśmy zawdzięczać osobom związanym z Manorem, którzy mają oko na zegarku i chcą się upewnić, że wszystko będzie gotowe do Melbourne. Jestem bardzo wdzięczny zespołowi za wiarę we mnie i nie mogę się doczekać, aż w ciągu dwóch najbliższych tygodni pojawimy się na starcie Grand Prix Australii.

KOMENTARZE

5
LH44fan
25.02.2015 08:46
Who is this guy? A tak na serio to cieszę się, że on będzie jeździł a nie ta miernota Chilton.
pablonzo
25.02.2015 04:00
Ciekawe kiedy ujawnią kto jest inwestorem, który uratował ekipę..
Kamikadze2000
25.02.2015 02:52
Też z chęcią bym Fabio zobaczył. :)
Arturo_R30
25.02.2015 02:06
Fajnie by było, jakby to był Fabio, ale on ma kontrakt z Hondą w Super Formula i z Rebellionem w WEC, prędzej Liuzziego bym się spodziewał, miał propozycję przedłużenia kontraktu z Hondą na Super GT i SuperFormula, ale z niej nie skorzystał, może ma lepsze opcje ? :)
Masio
25.02.2015 01:40
Drugim kierowcą albo Leimer albo Rossi.