Horner chciałby reaktywacji serii Procar

Zdaniem Brytyjczyka byłby to interesujący dodatek do wyścigów Grand Prix
19.07.1520:47
Paweł Zając
2204wyświetlenia


Christian Horner przyznał, że chciały reaktywacji serii Procar, która miałaby towarzyszyć wyścigowym Formuły 1 i zbierać na starcie obecne oraz byłe gwiazdy sportu motorowego. Pod koniec lat 70' rozgrywano BMW M1 Procar Championship, której mistrzami zostali Niki Lauda oraz Nelson Piquet.

Zdaniem szefa ekipy Red Bull w obecnych czasach kierowcom ciężko jest pokazać swój prawdziwy charakter. Z powodu mediów społecznościowych kierowcy są dość wycofani - powiedział Brytyjczyk w rozmowie z Auto Hebdo. Niezależnie od tego co robią, to zawsze ktoś ma pod ręką telefon i to zaraz ląduje w Internecie, więc ciężko nam o drugiego Jamesa Hunta. Zespoły powinny jednak zachęcać kierowców do kontaktu z fanami oraz pokazywania charakteru, aby wszyscy mogli zobaczyć jakimi oni są gladiatorami.

Horner zapytany o to, czy lepiej było, gdy kierowcy startowali w wielu seriach odpowiedział: Chciałbym zobaczyć powrót serii takiej jak Procar, która była rozgrywana pod koniec lat siedemdziesiątych. Wiem, że nie było by to łatwe przy dzisiejszych zobowiązaniach sponsorskich, jednak to interesujący pomysł. Czemu by też nie zapraszać byłych kierowców? Interesująco byłoby zobaczyć jak starzy wyjadacze mierzą się z młodymi gwiazdami. Dziś kierowcy mają sporo czasu podczas weekendu Grand Prix i myślę, że byłoby to ciekawe zarówno dla fanów, jak i promotorów.

KOMENTARZE

3
kabans
19.07.2015 09:39
albo canam, też jeździli kierowcy f1
pablonzo
19.07.2015 07:33
W sumie nie jest to głupi pomysł. Ale i tak pewnie nie przejdzie.
Byczek
19.07.2015 07:11
Kto by nie chciał tego zobaczyć?! Świetny pomysł i ukłon w stronę fanów!