Arai: Dokonaliśmy postępów pod względem mocy silnika

Na wyeliminowanie problemów z ERS, McLaren będzie musiał poczekać jednak do 2016 roku.
18.10.1511:45
Nataniel Piórkowski
1869wyświetlenia


Szef działu sportów motorowych Hondy przyznał, że zmodyfikowana jednostka napędowa, przygotowana na Grand Prix Stanów Zjednoczonych, będzie w stanie generować lepszą moc, ale jednocześnie w dalszym ciągu nie pozwoli na pełne wykorzystanie potencjału ERS.

Honda ma za sobą niezwykle wymagający sezon, stojący pod znakiem rozczarowujących rezultatów osiąganych przez McLarena. W trakcie pierwszego treningu przed Grand Prix Rosji, korzystając z bolidu Fernando Alonso, japoński producent zadebiutował na torze ze zmodyfikowaną jednostką napędową, której wyścigowy debiut zaplanowano na weekend w Stanach Zjednoczonych.

Yasuhisa Arai zdradził, że chociaż poprawki poprawią moc silnika, to na rozwiązanie problemów z działaniem ERS, jego koncern musi poczekać do kolejnych mistrzostw. Dokonamy postępu jeśli chodzi o moc, ponieważ poprawiliśmy silnik spalinowy. Wiemy jednak, że nadal będziemy mieli problemy z ERS. To zupełnie inna kwestia - powiedział Japończyk w rozmowie z telewizją ESPN.

Arai przekonywał, że testy jednostki w fabryce Hondy i na torze w Soczi przebiegły zgodnie z planem. Wtedy po raz pierwszy nasz zmodyfikowany silnik mógł zostać sprawdzony na torze. Udało nam się potwierdzić dane uzyskane podczas prac na hamowni. Jesteśmy z tego powodu niezwykle usatysfakcjonowani. To bardzo pozytywna rzecz, pokazująca, że idziemy naprzód.

KOMENTARZE

2
Sasilton
19.10.2015 07:57
Co z tego że ma moc, jak koła im buksują.
nygga
18.10.2015 09:41
Rany czizas jak on słodko pierdzi! A wyniki i tak swoje pokazują.