Przyszłoroczny sezon F1 rozpocznie się 15 marca w Melbourne

Seria Grand Prix będzie świętować swoje siedemdziesiąte urodziny.
06.07.1909:17
Nataniel Piórkowski
1850wyświetlenia


Przyszłoroczny sezon Formuły 1 rozpocznie się w Melbourne.

Tor Albert Park od wielu lat jest tradycyjnym miejscem startu mistrzostw świata. W 2020 roku Grand Prix Australii odbędzie się w dniach 12-15 marca.

Eliminacja na Antypodach otworzy sezon, w trakcie którego F1 będzie świętować swoje siedemdziesiąte urodziny oraz 25-lecie organizacji GP Australii w Melbourne.

Układając kalendarz Liberty Media i promotor eliminacji zwracali uwagę na lokalne wydarzenia: wyścig odbędzie po zakończeniu długiego weekendu towarzyszącemu świętu pracy w stanie Wiktoria i nie będzie kolidował ze startem rozgrywek ligi futbolu australijskiego.

Sponsorem tytularnym Grand Prix Australii pozostanie Rolex.

Dyrektor generalny F1 - Chase Carey, powiedział: Z przyjemnością ogłaszamy, że podobnie jak miało to miejsce w ostatnich latach, kolejny sezon Formuły 1 rozpocznie się w Melbourne. Albert Park jest jednym z najpopularniejszych obiektów w całym kalendarzu. To tor, który cenią wszystkie osoby pracujące w Formule 1.

Entuzjastyczne przyjęcie australijskich kibiców sprawia, że runda ta jest naprawdę wyjątkowa. Nie ma lepszego miejsca na otwarcie sezonu 2020, w trakcie którego będziemy świętować siedemdziesiąte urodziny naszego sportu. Cieszymy się, również, że Rolex, który od wielu lat jest naszym globalnym partnerem, pozostanie sponsorem tytularnym GP Australii w 2020 roku.