Nowa umowa F1 z Silverstone zostanie ogłoszona już w tym tygodniu?

Stronom udało się osiągnąć porozumienie w zakresie finansowania Grand Prix.
08.07.1909:50
Nataniel Piórkowski
293wyświetlenia
Embed from Getty Images

Wkrótce powinna zostać ogłoszona umowa, dzięki której Grand Prix Wielkiej Brytanii będzie nadal organizowane na torze Silverstone.

W 2017 roku organizatorzy wyścigu skorzystali z klauzuli umożliwiającej przedterminowe rozwiązanie obecnej umowy. Zgodnie z zasadami mechanizmu kontrakt obowiązuje wyłącznie do tegorocznej edycji imprezy.

Według Christiana Sylta w ostatnich dniach miało dojść do spotkania brytyjskich polityków z dyrektorem generalnym F1 - Chasem Careyem. W rozmowach miał także uczestniczyć David Richards - były szef takich zespołów jak Benetton i BAR a obecnie przewodniczący rządowego organu: Motor Sports Association.

W rozmowie z The Mail on Sunday Richards podkreślił: Jestem bardzo pozytywny i wierzę w pomyślne zakończenie jeszcze przed startem Grand Prix. Fundamenty, czyli w tym przypadku aspekty finansowe, zostały już uzgodnione. Teraz trwa ustalanie detali. Jestem pewien, że osiągniemy porozumienie.

Brytyjczyk, który w przeszłości był także pilotem rajdowym, nie popiera propozycji przeniesienia GP Wielkiej Brytanii na ulice Londynu. Nie mógłbym poprzeć wyścigu w Londynie lub na przedmieściach Silverstone, gdy mamy jeden z najwspanialszych torów na świecie.