Wolff: Bottas wykonał krok w stronę nowego kontraktu

Mercedes posiada opcję, dzięki której może zatrzymać Fina w zespole do 2020 roku.
15.07.1911:55
Mateusz Szymkiewicz
1664wyświetlenia
Embed from Getty Images

Toto Wolff uważa, że Valtteri Bottas wykonał dobry krok w stronę nowego kontraktu z Mercedesem podczas weekendu na Silverstone.

Fin podczas kwalifikacji do Grand Prix Wielkiej Brytanii zgarnął czwarte pole position w sezonie z przewagą zaledwie 0,006 sekundy nad Lewisem Hamiltonem. Z kolei w wyścigu Bottas był faworytem do zwycięstwa, dopóki neutralizacja nie postawiła w uprzywilejowanej pozycji jego partnera i pozwoliła mu wskoczyć na pierwsze miejsce po zmianie opon.

Szef Mercedesa - Toto Wolff, zapytany czy Bottas na torze Silverstone wykonał wystarczająco dużo, by zabezpieczyć swoją posadę na sezon 2020, odpowiedział: Wykonał dobry krok w tym kierunku. Zaprezentował w ten weekend najlepsze osiągi od startu sezonu. Nie poddał się i ma to czego potrzeba, by wygrać z Lewisem w kwalifikacjach na równych zasadach.

Austriak rozmawiając również z Nico Rosbergiem w telewizji RTL, przyznał, iż jest zadowolony z tego, jak układała się walka koło w koło między Bottasem a Hamiltonem na pierwszych okrążeniach. Bardzo dobrze nas wytrenowałeś pod tym względem w latach 2014-2016! Wasza rywalizacja była na zupełnie innym poziomie. Dzisiaj wszystko odbyło się uczciwie, mieliśmy ekscytujące ściganie - dodał Wolff.