Włoska prasa zawiedziona Vettelem

Dziennikarze zgodnie twierdzą, że to Leclerc urasta do rangi lidera Scuderii.
16.07.1910:11
Nataniel Piórkowski
2661wyświetlenia


Włoska prasa nie kryje zawodu obecną dyspozycją Sebastiana Vettela.

Dziennikarze z Italii nie szczędzą gorzkich słów pod adresem czterokrotnego mistrza świata, po fatalnym dla niego weekendzie na Silverstone. W kwalifikacjach Niemiec zajął odległe, szóste miejsce, a w trakcie wyścigu doprowadził do kolizji z Maxem Verstappenem, przez którą spadł na koniec stawki.

Ferrari ma nowego lidera. Leclerc jest waleczny i pełen energii. W końcu skradł serca fanów Scuderii - stwierdza La Gazetta dello Sport dodając, że Vettel po raz kolejny pojechał fatalny wyścig. Pokazał, że nie jest kierowcą, którego chce Ferrari. Widać, że coś już się nie sprawdza.

Corriere della Sera dodaje: Vettel znowu stracił głowę, podczas gdy osoba młodego Charlesa Leclerca cały czas zyskuje na prestiżu.

La Repubblica komentuje: Od długiego czasu Vettel nie wygląda już jak czterokrotny mistrz świata. Leclerc był za to kierowcą dnia.

La Stampa otwarcie deklaruje z kolei: Maranello, mamy problem. Binotto broni Vettela niemal jak starszy brat młodszego, ale kryzys tego kierowcy wydaje się nie mieć końca.

Były kierowca F1 - David Coulthard sugeruje tymczasem, że obecne problemy Vettela przypominają mu schyłek kariery Michaela Schumachera. Pod koniec swojej kariery Michael Schumacher także zaczął uderzać w inne bolidy i ostatecznie zdał sobie sprawę, że to on jest wspólnym mianownikiem dla tego stanu rzeczy.