Honda wprowadzi w Belgii czwartą ewolucję jednostki napędowej

Nowe elementy silnika znajdą się początkowo w bolidach Albona i Kwiata.
29.08.1909:18
Nataniel Piórkowski
970wyświetlenia


Honda potwierdziła wprowadzenie czwartej ewolucji jednostki napędowej. Początkowo z nowych elementów skorzystają Alex Albon z Red Bulla i Daniił Kwiat z Toro Rosso.

Japoński koncern prowadzi w tym roku dynamiczny rozwój silnika, dokonując przy tym zauważalnego progresu w osiągach. Dzięki ostatnim poprawkom możliwe było poprawienie potencjału jednostki w kwalifikacjach oraz warunkach wyścigowych.

Kolejnym krokiem koncernu jest wprowadzenie nowej ewolucji silnika RA619H przy okazji Grand Prix Belgii. Nie skorzysta z niej jednak Max Verstappen, dla którego weekend Spa Francorchamps jest w tym sezonie domową eliminacją.

Dyrektor techniczny Hondy w F1 - Toyoharu Tanabe, tłumaczy: Podczas tego Grand Prix wprowadzamy czwartą specyfikację jednostki napędowej. Podobnie jak miało to miejsce wcześniej, także teraz koncentrowaliśmy się na poprawie niezawodności i osiągów, mając nadzieję na walkę o jeszcze lepsze wyniki z oboma naszymi zespołami.

Ze względów strategicznych nasze plany zakładają, że z nowego silnika skorzystają na Spa tylko Albon i Kwiat. Spoglądamy na resztę sezonu jak na jedną całość. Zamiana kierowców pomiędzy Red Bullem i Toro Rosso nie wpływa na nasze działania w trakcie weekendu. Nadal wspieramy wszystkich czterech kierowców. Zgodnie z przepisami sportowymi Albon przejmuje teraz pulę komponentów Gasly'ego - dodał.

Z dużym prawdopodobieństwem w wyniku nałożonych kar Albon i Kwiat wyruszą do wyścigu o GP Belgii z końca stawki.