Ericsson może wystartować w Belgii za Kimiego Raikkonena

Alfa Romeo może podjąć decyzję o zastępstwie w piątek rano.
29.08.1909:59
Mateusz Szymkiewicz
1199wyświetlenia
Embed from Getty Images

Autosport informuje, że Marcus Ericsson może wystartować z Alfą Romeo w Grand Prix Belgii w zastępstwie za Kimiego Raikkonena.

Szwed pojawi się na Spa jako trzeci kierowca stajni z Hinwil, rezygnując z udziału w rundzie w Portland serii IndyCar. Według źródeł Autosportu, pojawiły się pewne komplikacje ze startem regularnego zawodnika Alfy - Kimiego Raikkonena, przez co zapadła decyzja o wezwaniu Ericssona, który do czwartku przebywał w Sztokholmie.

W oficjalnej zapowiedzi wyścigu opublikowanej przez Alfę Romeo widnieją zarówno Kimi Raikkonen jak i Antonio Giovinazzi. W kontekście obsady kokpitu na resztę weekendu, ekipa ma czas na zgłoszenie kierowców do piątku. W tej sytuacji Ericsson może wziąć udział tylko w pierwszych dwóch sesjach treningowych, natomiast od soboty do kokpitu C38 wskoczy Raikkonen.

Jeżeli Ericsson finalnie weźmie udział w Grand Prix Belgii, będzie to jego pierwszy start w Formule 1 od Grand Prix Abu Zabi 2018. Szwed w sezonach 2015-2018 reprezentował barwy Saubera, aktualnie występującego pod nazwą Alfa Romeo.