Abiteboul: Haas nie spełniłby oczekiwań Hulkenberga

Niemiec przez dłuższy czas był uważany za faworyta do posady w zespole na sezon 2020.
08.10.1909:30
Mateusz Szymkiewicz
1627wyświetlenia
Embed from Getty Images

Cyril Abiteboul uważa, że Nico Hulkenberg nie zdecydował się na starty dla Haasa, ze względu na chęć dołączenia do ekipy o większym potencjale.

Niemiec po tegorocznych zmaganiach straci posadę w Renault na rzecz Estebana Ocona. Przez kilka tygodni uważało się, że 32-latek zapewni sobie dalsze starty w Formule 1 w Haasie. Mimo to finalnie zespół podjął sensacyjną decyzję o zatrzymaniu Romaina Grosjeana na sezon 2020.

Musicie spojrzeć na etap kariery, w jakim znajduje się Nico - powiedział Cyril Abiteboul, szef Renault. On nie jest także rodzajem osoby, która chce być w Formule 1 dla samej obecności. Dla niego Formuła 1 jest ambicją, przygodą, nie jakimś zwykłym miejscem. Cele do osiągnięcia są dla niego ważne, takie jak postawione przed nim w naszym zespole.

Nico jest profesjonalistą i ma wystarczająco duże doświadczenie, by zrozumieć, że jest to mało prawdopodobne, by zrealizować pewne cele z Haasem. Nie chcę by zostało to odebrane jako brak szacunku do nich z mojej strony, ale to jasne, że nie osiągnąłby z nimi wymarzonych wyników. Nico może być tego przykładem. Nie jest kimś, komu brakuje ambicji.