Horner: Zwycięstwo w Brazylii jest ważne dla zatrzymania Hondy

Szef Red Bulla potwierdził, że jest zdeterminowany, by utrzymać producenta w F1
23.11.1910:04
Mateusz Szymkiewicz
806wyświetlenia
Embed from Getty Images

Christian Horner przyznał, że zwycięstwo Red Bulla w Grand Prix Brazylii jest bardzo ważne dla Hondy, która rozważa dalsze zaangażowanie w Formułę 1 po sezonie 2020.

Max Verstappen na torze Interlagos po raz trzeci w tym sezonie finiszował na pierwszym miejscu. Co więcej, drugą lokatę zgarnął Pierre Gasly z siostrzanego Toro Rosso, które także korzysta z układów napędowych Hondy. Dla japońskiego producenta był to pierwszy dublet od 1991 roku, kiedy to trwała legendarna współpraca z McLarenem.

Pomimo mocnych rezultatów w sezonie 2019, Honda nadal nie zadeklarowała swojego pozostania w Formule 1 po wygaśnięciu obecnych porozumień komercyjnych. Jak przyznał szef Red Bulla - Christian Horner, mocne wyniki powinny pomóc zarządowi koncernu w podjęciu oczywistej decyzji o kontynuowaniu programu.

Uważam, że to było bardzo ważne - powiedział Brytyjczyk zapytany o ostatnie wyniki Red Bulla i Hondy. Honda wykonała świetne postępy i moim zdaniem potrafią dostrzec nagrodę za ostatnie pięć lat wysiłku i zaangażowania. Musimy pamiętać jak wyglądały sprawy, kiedy zdecydowali się na powrót do sportu. Uważam, że wykonali świetną pracę, mając pasję oraz dumę do tego, by znaleźć się w tym miejscu. Mam nadzieję, że ten wynik będzie miał pozytywny wpływ na przyszłość. Nie jestem zaangażowany w proces decyzyjny. Nasi członkowie zarządu pracują nad tym. Kiedy będziemy gotowi, ogłosimy coś.