Latifi: Czuję się dobrze przygotowany do ścigania w F1

Kanadyjczyk przypomina, że rozpoczął swoją karierę później niż większość juniorów.
30.12.1909:19
Nataniel Piórkowski
476wyświetlenia
Embed from Getty Images

Nicholas Latifi zapewnia, że pomimo późnego rozpoczęcia kariery w sportach motorowych, czuje się przygotowany do debiutu w F1 równie dobrze, jak inni juniorzy, którzy w ostatnim czasie dołączyli do stawki.

Latifi otrzyma wyścigowy fotel w Williamsie zwolniony przez Roberta Kubicę. W chwili debiutu Kanadyjczyk będzie starszy od ośmiu swoich rywali.

Wydaje mi się, że gdybym trafił do Formuły 1 dwa lub trzy lata temu, to nie czułbym się tak przygotowany, jak ma to miejsce obecnie.

Wiele ludzi nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, jak późno zacząłem swoją przygodę z kartingiem. Miałem wtedy trzynaście lat. Porównując mnie do naprawdę ekstremalnych przypadków, jak kariery Verstappena czy Estebana [Ocona], to oni obaj mieli karty w wieku czterech lat.

Gdy policzymy ile lat minęło od mojego wyścigowego debiutu do teraz, gdy jestem w F1, to będzie to około 12 lat. Podobny czas przygotowań miał na przykład Max, który trafił do F1 mając 17 lat. Powiedzmy, że to odpowiedni okres.

Wiem, że porównując mnie do innych nowicjuszy F1, na pewno jestem od nich starszy. Jeśli jednak weźmiemy poprawkę na moje doświadczenie w sportach motorowych, to jest ono dla mnie jak najbardziej odpowiednie.

Czuję się przygotowany lepiej niż kiedykolwiek wcześniej, aby postawić ten najważniejszy krok.