Zehnder: Alfę czeka brutalna kwarantanna po powrocie z Hiszpanii

Szwajcarskie prawo będzie wymagało od zespołu ścisłej izolacji.
13.08.2011:11
Mateusz Szymkiewicz
1902wyświetlenia
Embed from Getty Images

Beat Zehnder potwierdził, że Alfę Romeo będzie czekała kwarantanna po powrocie do Szwajcarii z Grand Prix Hiszpanii.

Po rundzie na Circuit de Catalunya dojdzie do dwutygodniowej przerwy i w tym czasie ekipy wrócą do swoich siedzib. Siedem zespołów, które mają swoje fabryki na terenie Wielkiej Brytanii, uzyskało stosowane zgody od rządu na pominięcie okresu kwarantanny.

Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku Alfy Romeo, która ma siedzibę w szwajcarskim Hinwil. Menedżer zespołu - Beat Zehnder, potwierdził, że większość pracowników będzie czekała ścisła izolacja.

Musimy wrócić do Szwajcarii przed wyścigiem w Belgii, co oznacza dla nas izolację - powiedział 54-latek. To dla nas brutalne, ponieważ Formuła 1 porozumiała się z brytyjskim rządem, że dla siedmiu zespołów mających w tym kraju swoje fabryki zostanie zrobiony wyjątek. Mamy pracowników z ośmiu regionów. Niektóre podchodzą do tego łagodnie, niektóre nie. Znaleźliśmy wyjątek dla pracowników z Zurychu, którzy mogą przyjeżdżać do pracy, ale zaraz po niej muszą wracać prosto do domu. Dla wielu z nich będę musiał organizować zakupy, ponieważ są singlami. Mam nadzieję, że nie znajdziemy się w tej pułapce po wyścigach we Włoszech.

Zehnder dodał, że ma wielką nadzieję, iż sytuacja ulegnie drastycznej poprawie przed sezonem 2021. Możemy mieć tylko nadzieję, że Formuła 1 stanie się nieco bardziej normalna w następnym roku i nie będziemy ścigali się tylko w Europie.