Sergio Perez zwołał na poniedziałek konferencję prasową

Niewykluczone, że Meksykanin ogłosi swoje plany na sezon 2021.
28.11.2012:17
Mateusz Szymkiewicz
1296wyświetlenia
Embed from Getty Images

Sergio Perez zwołał konferencję prasową, która odbędzie się w najbliższy poniedziałek w Bahrajnie.

Meksykanin pozostaje bez posady na przyszłoroczne mistrzostwa. We wrześniu potwierdzono, że ekipa Racing Point zdecydowała się na rozwiązanie umowy z kierowcą, która pierwotnie miała obowiązywać do końca sezonu 2022. Następcą Pereza w projekcie Astona Martina będzie czterokrotny mistrz świata - Sebastian Vettel.

Od tamtej pory 30-latek był łączony z angażem w Haasie, Alfie Romeo oraz Williamsie. Wszystko jednak wskazuje na to, iż amerykańska ekipa postawi na duet debiutantów - Micka Schumachera oraz Nikitę Mazepina. Z kolei Alfa i Williams utrzymają dotychczasowe składy w 2021 roku.

Jedyną opcją Pereza na dalsze starty w Formule 1 pozostaje Red Bull, który nie wyklucza, że zdecyduje się zastąpić Alexandra Albona kierowcą spoza programu. Oprócz Tajlandczyka, rywalem 30-latka do miejsca u boku Verstappena ma być Nico Hulkenberg.

Wszystko wskazuje na to, że Perez podczas zwołanej konferencji prasowej ogłosi swoje plany na 2021 rok. Spotkanie z dziennikarzami zostało zaplanowane na godzinę 20:30 czasu lokalnego.