Seidl: Nie współczuję Vettelowi trudnych zimowych testów

Szef McLarena spodziewa się konkurencyjnej formy Astona już od pierwszego wyścigu.
18.03.2110:02
Mateusz Szymkiewicz
1326wyświetlenia
Embed from Getty Images

Szef McLarena - Andreas Seidl, przyznał, że nie współczuje Sebastianowi Vettelowi z powodu skomplikowanych zimowych testów.

Niemiec dołączył w tym roku do Astona Martina, z którym pokonał najmniejszy dystans w całej stawce spośród etatowych zawodników. Czterokrotny mistrz świata zmagał się z problemami technicznymi AMR21, a także skarżył się na warunki pogodowe, które nie pozwoliły mu zrealizować optymalnego programu przygotowań.

Były kierowca Formuły 1 - Ralf Schumacher, wyraził ubolewanie nad trudną sytuacją Vettela w nowym zespole. Trochę mi przykro. Sebastian znalazł się w zupełnie nowym samochodzie i już od początku mówi, że właściwości jezdne są zupełnie inne i nie jest szczęśliwy.

Andreas Seidl, który stoi na czele McLarena, uważa jednak, że Vettel oraz Aston Martin uporają się z problemami do pierwszego wyścigu. Nie muszę współczuć Sebastianowi. To czterokrotny mistrz świata z dużym doświadczeniem. Wydaje mi się, że będzie w stanie poradzić sobie ze swoim pechem, mając wiedzę z przeszłości. Zakładam, że Aston oraz Sebastian będą bardzo konkurencyjni już od pierwszego wyścigu, a tym samym będą dla nas trudnym rywalem. W walce mogą znaleźć się również Ferrari, Alpine oraz AlphaTauri. Wygląda na to, że oni [Alfa Romeo] także wykonali dobrą pracę w trakcie zimy. Będzie ekstremalnie ciasno, a sama walka będzie ekstremalnie ekscytująca.

Mimo mocnej formy McLarena podczas sesji w Bahrajnie, Seidl wyklucza podjęcie pojedynku z Mercedesem oraz Red Bullem. Za nimi będzie bardzo blisko. Mam nadzieję, że będziemy w stanie walczyć o trzecie miejsce.