Marko: Tsunoda musi nauczyć się dyscypliny

Opiekun RBJT jest poirytowany błędami Japończyka w Grand Prix Monako.
23.05.2112:10
Mateusz Szymkiewicz
850wyświetlenia
Embed from Getty Images

Helmut Marko przyznał, że jest sfrustrowany dotychczasową postawą Yukiego Tsunody w Grand Prix Monako.

Japończyk jest jednym z trzech tegorocznych debiutantów i reprezentuje zespół AlphaTauri. Po piorunującym występie w Grand Prix Bahrajnie, Tsunoda spotyka się jednak z coraz większą krytyką za popełniane błędy, a także osiągi odstające od partnera Pierre'a Gasly.

Po rundzie na Imoli 21-latek został określony przez Helmuta Marko jako zarozumiały, natomiast w Monako opiekun Red Bull Junior Team skarcił kierowcę za uszkodzenie samochodu w drugim treningu.

Powtarzaliśmy mu setki razy. W Monako kluczowa jest jazda w kółko. Powinien nauczyć się odrobiny dyscypliny - powiedział Helmut Marko, bezpośrednio odnosząc się do błędu Tsunody z drugiej sesji, w której zderzył się z barierą za basenem.

Max Verstappen, który na początku kariery wielokrotnie rozbijał się ulicach Monte Carlo, przyznał, że podczas jazdy na tak ciasnym torze kluczowy jest aspekt mentalny. Od strony fizycznej nie ma wysokich wymagań. Kierowca ma trudno po względem psychicznym, jeżeli nie jesteś na to przygotowany. Musimy tu jeździć ostrożnie, ale jednocześnie na sto procent. Bardzo łatwo o błąd. W wyścigu zawsze mamy nieco wolniejsze tempo, ponieważ nie da się tu wyprzedzać. Należy utrzymywać uwagę i większe skupienie - dodał Holender.