Horner: Mamy mnóstwo czasu, by przedłużyć umowę z Perezem

Szef Red Bulla przyznał, że jest pod gigantycznym wrażeniem postawy Meksykanina.
08.06.2111:03
Mateusz Szymkiewicz
2581wyświetlenia
Embed from Getty Images

Christian Horner przyznał, że Red Bull nie będzie w pośpiechu podpisywał nowej umowy z Sergio Perezem.

Meksykanin dołączając do stajni z Milton Keynes związał się z nią na zaledwie jeden rok. Mimo to po zwycięstwie na ulicach Baku pojawiły się już głosy, że kierowca wywalczył sobie kokpit na sezon 2022, nawet jeżeli do rozegrania pozostało jeszcze siedemnaście wyścigów.

Wiemy, że Sergio pojechał bardzo dobrze w Baku, ale nie mamy jeszcze pojęcia jak rzeczywiście może być mocny - powiedział Christian Horner, szef Red Bulla. Był szybki już od pierwszej sesji treningowej, a jedyny błąd popełnił w kwalifikacjach. Mimo to jego tempo w wyścigu było fenomenalne. Gdyby zjechał na swój pit stop nieco wcześniej, mógłby wrócić na tor tuż obok Verstappena. Był bardzo szybki w czystym powietrzu. To robiło niesamowite wrażenie. Przekroczył nasze oczekiwania.

Wreszcie mamy dwóch kierowców, którzy mogą być na podium. Daje nam to również dodatkową strzałę do ataku. Zawodnicy, którzy regularnie zdobywają punkty są dokładnie tym, czego potrzebowaliśmy. Jestem bardzo szczęśliwy, że jego ciężka praca dla zespołu z ostatnich tygodni wreszcie się opłaciła. Mamy jeszcze mnóstwo czasu, by odpowiedzieć sobie na to pytanie [czy Perez zostanie w Red Bullu na kolejny sezon]. Sergio wykonuje jednak świetną robotę. Powinien utrzymać taką formę.